«سید ضیا هاشمی» سرپرست وزارت علوم درباره ماندن یا رفتن خود از ...
کد خبر : 58465

«سید ضیا هاشمی» سرپرست وزارت علوم درباره ماندن یا رفتن خود از وزارت علوم پس از پایان دوره سرپرستی به خبرنگار سیاسی برنا گفت: کسی که به عنوان سرپرست معرفی می شود طبیعتا یکی از گزینه های وزارت است و تنها گزینه وزارت نیست. من برنامه های خود را به رییس جمهوری تقدیم کردم و ایشان من را به عنوان سرپرست منصوب کردند. هنوز مشخص نیست که به عنوان وزیر معرفی شوم یا خیر.

سرپرست وزارت علوم در ادامه به موضوع آموزش کسب و کار اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت های وزارت علوم در این سال ها تقویت مهارت و مهارت آموزی در بین جوانان دانشجو است بنابراین دانشگاه هایی که تمرکز بیشتری بر مهارت دارند آنها را تقویت می‌کنیم. دانشگاه های که متمرکز بر مهارت هستند در عین حال مهارت آموزی را در همه دانشگاه ها داریم تقویت و ترویج می کنیم. یکی از این پیوندها که به آن اشاره شد، تقویت پیوند و رابطه صنعت و دانشگاه است که برای ما بسیار مهم و حیاتی است که پیوند دانشگاه با صنعت با پیوند دانشگاه با جامعه همراه شود.

هاشمی درباره انتقاد دانشجویان به وضعیت تشکل های دانشجویی گفت: خوشبختانه در طول دولت یازدهم روند رشد فعالیت هایی دانشجویی را داشتیم. در دولت یازدهم یک آرامش خوبی در دانشگاه ها برقرار شد. از نظر آرامش، دانشگاه وضعیت بهتری نسبت به سال ها و دوره های قبل داشتیم و میزان نشاط و مشارکت دانشجویان بسیار بیشتر شد. در تعداد تشکل ها و نحوه فعالیت دانشجویان شما شاهد بودید که چه تغییر عمده ای رخ داد و نمونه اعلای آن در ۱۶ آذر بود که تشکل ها به شکل کاملا باز و آزاد در حضور رییس جمهوری حضور پیدا کردند.

هاشمی در پایان افزود: سیاست ما بر این است که همین مسیر را ادامه دهیم و تلاش کنیم که روز به روز دانشگاه ها بالنده تر باشند و مشارکت دانشجویان هم برای تشکل های دانشجویی بیشتر شود.

 


آدرس کوتاه :