به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، امسال «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل‌تورو» با نامزدی در هفت شاخه بیشترین تعداد نامزدی را به خود اختصاص داد و «پُست» ...
کد خبر : 68292

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، امسال «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل‌تورو» با نامزدی در هفت شاخه بیشترین تعداد نامزدی را به خود اختصاص داد و «پُست» ساخته جدید «استیون اسپیلبرگ» و «سه بیلبورد» از «مارتین مک‌دونا» نیز در شش شاخه شانس کسب جایزه دارند.

در بخش تلویزیونی نیز سریال «دروغ‌های کوچک بزرگ» با نامزدی در شش شاخه پیشتاز است و سریال «دشمنی: بت و ژوان» نیز در ۴ شاخه نامردکسب جایزه شناخته شد.

فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادوپنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب (۲۰۱۸) به شرح ذیل است:

* بهترین فیلم درام

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، دانکرک، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری

برنده:

*بهترین فیلم کمدی یا موزیکال  

نامزدها: هنرمند فاجعه، برو بیرون،‌ من، تونیا، برترین شومن، لیدی برد

برنده:

* نامزدهای بهترین کارگردانی

نامزدها: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)، مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، کریستوفرنولان (دانکرک)، ریدلی اسکات (تمام پول دنیا)، استیون اسپیلبرگ (پُست)

برنده:

*بهترین بازیگر مرد درام

نامزدها: تیموثی شلمی (مرا به نامت صدا کن)، تام هنکس (پُست)، دنیل دی‌لوئیس (موضوع فانتوم)، گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)

برنده:

*بهترین بازیگر  زن درام
نامزدها: جسیکا چستین (بازی مالی)، سالی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، مریل استریپ (پُست)، میشله ویلیامز (تمام پول دنیا)

برنده:

*بهترین بازیگر مرد (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: استیو کارل (نبرد جنس‌ها)،‌ آنسل الگورت (بچه راننده)، جیمز فرانکو (هرمند فاجعه)، هیو جکمن (بزرگترین شومن)،‌ دنیل کالویا (برو بیرون)

برنده:

*بهترین بازیگر زن (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: جودی دنچ (ویکتوریا و عبدول)، هلن میرن (لذت طلب)، مارگت روبی (من، تونیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)،‌ اما استون (نبرد جنس‌ها)

برنده:

* بهترین فیلم خارجی
نامزدها: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، اول پدم را کشتند (کامبوج)،‌ در محو شدگی (آلمان)، بی‌عشق (روسیه)، میدان (سوئد)

برنده:

* بهترین انیمیشن

نامزدها: بچه رئیس، نان‌آور، کوکو، فردیناند،‌ وینسنت دوست‌داشتنی

برنده:

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: مری جی.بلایژ (مادباند)، هونگ چائو (کوچک‌سازی)، الیسون جنی (من، تونیا)، اوکتاویا اسپنر (شکل آب)،  لاری میت کالف (لیدی برد)

برنده:

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)،‌ آرمی هامر (مرا به نامت صد کن)، کریس پلامر (تمام پول دنیا)، سم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

برنده:

* بهترین فیلمنامه
نامزدها: مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، جاش سینگر و الیزابت هانا (پُست)، آرون سورکین (بازی مالی)

برنده:

* بهترین موسیقی اصلی متن

نامزدها: فردیناند، مادباند، کوکو، ستاره، بزرگترین شومن

برنده:

* بهترین ترانه

نامزدها: خانه( فردیناند)،‌ رودخانه قدرتمند (مادباند)، مرا به یاد بیاور(کوکو)، ستاره (ستاره)، این منم (برترین شومن)

برنده:

******بخش تلویزیونی*****

* بهترین مجموعه تلویزیونی (درام)
نامزدها: تاج، بازی تاج و تخت، سرگذشت ندیمه،‌ چیزهای عجیب، این ما هستیم

برنده:

* بهترین مجموعه تلویزیونی (کمدی یا موزیکال)
نامزدها: سیاه طور،‌ خانم میزل شگفت‌انگیز، استاد هیچ، اسمیلف،‌ ویل و گریس

برنده:

*بهترین بازیگر مرد (سریال درام) 

نامزدها: استرلینگ کی. براون (این ما هستیم)،‌ فردی هایمور (دکتر خوب)،‌ باب اودندیک (بهتره به سول زنگ بزنی)،‌ لیو شریبر (روی داناوان)،‌ جیسون بتمن (اوزارک)

برنده:

* بهترین بازیگر زن (سریال درام)
نامزدها: کاتریونا بالف (بیگانه)،‌ کلر فوی (تاج)،‌ مگی جیلنهال (شیطان)، کارتین لانگفورد (۱۳ دلیل)، الیرابت ماس (سرگذشت ندیمه)

برنده:

* بهترین بازیگر مرد (سریال کمدی یا موزیکال)

نامزدها: آنتونی اندرسون (سیاه‌طور)، عزیر انصاری (استاد هیچ)،‌ کوین بیکن (من عاشق دیک هستم)، ویلیام اچ. میسی (بی‌شرم)، اریک مک‌کورماک (ویل و گریس)

برنده:

*بهترین بازیگر زن (سریال کمدی یا موزیکال)

نامزدها: پاملا ادلون (چیزهای بهتر)،‌ الیسون بری (تابش)، ایسا را (ناامن)، راشل براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)، فرانکی شاو (اسمیلف)

برنده:

* بهترین بازیگر مرد در یک مینی سریال یا فیلم تلویزونی
نامزدها: رابرت دنیرو (جادوی دروغ‌ها)، جود لا (پاپ جوان)، کایل مک‌لاکلن (توئین پیکس)، ایوان مک‌گروگر (فارگو)، جفری راش (نابغه)

برنده:

* بهترین بازیگر زن در یک مینی سریال یا فیلم تلویزونی
نامزدها: جسیکا بیل (گناهکار)،‌ نیکل کیدمن (دروغ‌های کوچک بزرگ)، جسیکا لانگ (دشمنی: بت و جوآن)، سوزان سراندون (دشمنی: بت و جوآن)،‌ ریس ویترسپون (دروغ‌های کوچک بزرگ)

برنده:

* بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در یک سریال، فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال  

نامزدها: دیوید هاربر (چیزهای عجیب)، آلفرد مولینا (دشمنی: بت و جوآن)، الکساندر اسکارسگارد (دروغ‌های کوچک بزرگ)، کریستین اسلاتر (آقای روبات)، دیوید تولیس (فاگو)

برنده:

* بهترین بازیگر زن نقش مکمل در یک سریال، فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال

نامزدها: لارا درن (دروغ‌های کوچک بزرگ)،‌ آن داد (سرگذشت ندیمه)، کریسی متز (این ما هستیم)، میشل فایفر (جادوی دروغ‌ها)، شایلین وودلی (دروغ‌های کوچک بزرگ)

برنده:

*بهترین مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: دروغ‌های کوچک بزرگ، فارگو، دشمنی: بت و جوآن، گناهکار، بالای دریاچه: دختر چینی

برنده:

این گزارش تکمیل می‌شود…


آدرس کوتاه :