علی باقرپور گفت: متاسفانه در این استان شایعه های زیادی پخش می شود و ما نیز شایعه پذیر هستیم. وی بیان کرد: این شایعه سازی ها در زمان همه شهردارها بوده و خواهد بود و عده ای به دروغ شایعه می کنند که شهردار چپاول کرده است.
کد خبر : 1306
خبرنمامعارفه سرپرست شهرداری یاسوج بدون حضور شهردارسابق/ آخرین میزان بدهی شهرداری اعلام شد
مراسم معارفه سرپرست شهرداری یاسوج در حالی برگزار شد که “قباد نگین تاجی” شهردار سابق یاسوج در این نشست شرکت نکرد.

 در نشست روز گذشته شورای شهر یاسوج، “محمد علی جاوید” به عنوان شهردار جدید معرفی شد اما شورا تا تایید حکم شهردار جدید عنان کار شهرداری را به “حمدالله صفایی” دادند.

براین اساس شامگاه شنبه آیین معارفه سرپرست شهرداری در شهرداری این شهر برگزار شد اما در این مراسم شهردار سابق و برخی از اعضای شورا حضور نداشتند.

انتقاد از شایعه سازان/ بدهی 12.5 میلیاردی شهرداری

اولین سخنران این آیین معاون اداری و مالی شهرداری یاسوج بود که سخنان خود را با انتقاد از شایعه سازان آغاز کرد.

علی باقرپور گفت: متاسفانه در این استان شایعه های زیادی پخش می شود و ما نیز شایعه پذیر هستیم.

وی بیان کرد: این شایعه سازی ها در زمان همه شهردارها بوده و خواهد بود و عده ای به دروغ شایعه می کنند که شهردار چپاول کرده است.

وی با بیان اینکه هرکس آبروی کسی را ببرد روزی آبرویش برده خواهد شد، اظهار داشت: سرپرست شهرداری و شورای جدید باید با عملکرد خود برخی ذهنیتها در خصوص شهرداری را اصلاح کنند.

باقرپور با بیان اینکه مشکلات عدیده ای در شهر وجود دارد، تصریح کرد: این مشکلات تنها با همدلی و همکاری اعضای شورا با شهرداری مرتفع خواهد شد.

وی از شورا خواست دریافت مطالبات شهرداری از دستگاههای اجرایی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند و افزود: بخشی از این مطالبات وصول شده اما بخش عظیمی از آن هنوز مانده است.

وی همچنین میزان کل بدهی شهرداری یاسوج را 14.5 میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: از این میزان بیش از دو میلیارد تومان توسط مهندس نگین تاجی پرداخت شده و 12.5 میلیارد تومان دیگر باقی است.

باقرپور همچنین بودجه سال جاری شهرداری یاسوج را 36.5 میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این در حالی است که حقوق پرسنل شهرداری، کارگران و شرکت های خدماتی در ماه حدود یک میلیارد و 200میلیون تومان است.

رشد آپارتمانها نشان دهنده رشد شهر است

در ادامه این مراسم رئیس شورای شهر نیز با تقدیر از اقدامات انجام شده در شهرداری طی سالهای گذشته گفت: باید همیشه نیمه پر لیوان را دید.

شیروان وظیفه شناس افزود: در سال 78 شهر اینگونه نبود و در این مدت شاهد رشد خانه های آپارتمانی هستیم و همچنین شهر در زمینه فضای سبز و … رشد کرده است.

وی همدلی را رمز موفقیت دانست و گفت: اگر همدلی باشد می توان در کوه دنا هم تونل ایجاد کرد.

وظیفه شناس با بیان اینکه برخی کارشناسان می گویند “ظرفیت کاری شهرداری یاسوج 80 تا 90 نیرو است”، اظهار داشت: به نظر من این کارشناسان اگر وارد شهرداری شوند نظرشان عوض خواهد شد.

در ادامه نایب رئیس شورای شهر یاسوج نیز گفت: برای حذف و ابقای کسی نیامده ایم بلکه آمده ایم تا مشکلات شهر را مرتفع کنیم و یاسوج را بسازیم.

هدایت اکبری افزود: “جاوید” اولین شهرداری است که با رای قاطع اعضای شورا انتخاب می شود و این نشان می دهد که اعضای شورا همدل و هماهنگ هستند.

مردم نسخه مدیران را می پیچند

آخرین سخنران این مراسم معارفه، سرپرست شهرداری یاسوج بود که صحبتهای خود را با انتقاد از عدم حضور شهردار سابق در این مراسم آغاز کرد.

حمدالله صفایی گفت: این اقدام موجب کمرنگ شدن جایگاه شهرداری شده است.

وی در ادامه مدیریت صحیح را نیاز کنونی شهر یاسوج دانست و اظهار داشت: یاسوج از همه نعمتها برخوردار است و تنها نیاز به مدیرت منابع دارد.

صفایی همچنین رواج شایعه را نتیجه برخی عملکردها دانست و گفت: اتهام زدن درست نیست زیرا مردم نسخه مدیران را می پیچند.

وی در پایان خواستار برخورد صحیح پرسنل شهرداری در رفتار و گفتار با مردم شد و علت کوچ مردم شهر یاسوج به استانهای دیگر را برخوردها نامناسب دانست.

این مراسم با اهدای حکم سرپرستی شهرداری از سوی اعضای شورا به “حمدالله صفایی” به پایان رسید. قرار است وی تا تایید حکم “محمد علی جاوید” اداره شهر یاسوج را در دست گیرد.

منبع:مهر


آدرس کوتاه :