محمود حریم کیش


سایت استان: محمود حریم کیش در کشور های جهان سوم حال روز مطبوعات مستقل ومردمی به مانند عبور ازامدادگران از خط آتش دو طرف جنگ است،خط آتشی که برای بقاء خودتا ...
کد خبر : 918

ابتکاری برای ماندگاری

سایت استان: محمود حریم کیش

در کشور های جهان سوم حال روز مطبوعات مستقل ومردمی به مانند عبور ازامدادگران از خط آتش دو طرف جنگ است،خط آتشی که برای بقاء خودتا دو قدمی خود را نیز زیر آتش می گیرد،به همین دلیل کمک رسانی به کسانی که در این آتش وجنگ گرفتار می شوند کار بسیا مشکلی و نیازمند بیداری شبانه روزی است تا از کمترین زمان آرامش ویا غفلت استفاده شود وبه نیازمندان گرفتار کمکی رسانده شود.

300001 ابتکاری برای ماندگاری
مطبوعات مستقل از آنجا که باید هم هزینه های مالی خود وکارکنان را تامین کنند وهم به رسالت ذاتی خود عمل کنند کار بسیار مشکل وطاقت فرسایی دارند.
کسب اطلاعات مورد نیاز یک روزنامه،اطمینان از صحت وسقم این اخبار واطلاعات جسارت چاپ مطالب،زیرکی در انتخاب تیترهای مردم پسند وقابل دفاع ،نوشتن مطالب جذاب و واقعی تنها بخشی از مشکلات یک رسانه مردم نهاد است که برای عموم قابل لمس است،فشارهای سیاسی،تهدید ها،تتمیع هامشکلات مالی وبسیاری موارد دیگر عواملی هستند که عبور از آن ها گاه غیر ممکن می باشد.
در سالهای اخیر در کشورما مطبوعات گاه به دلایل وجرمهای شاید ناکرده گرفتار قهر وخشم دستگاهای مربوط وغیر مربوط می شدند،عبور از ای شرایط کاری بود که بسیاری از روزنامه نگاران مطرح و صاحب امتیازان و مدیران ملی ما نتوانستند تا اخر طی کنند.بسیاری از انان به ضرر های هنگفت مالی گرفتار شدند،روزنامه ابتکاراما انگار همچون نامش بود و نامش برازنده کارش،نشریه ای که توانست تمام ناملایمات دوران اصلاحات و دولت عدالت محور را پشت سر بگذرارد و به دولت تدبیر و امید برسد ، شاید بتوان گفت تنها روزنامه ای که با تدبیر ولی امیدوار قدم به قدم با ناملایمات و ناهنجاریهای سیاسی و اقتصادی راه منطقی را در پیش گرفت وتوانست ازادانه سرپا ومستقل تا امروز دوام آورد.
اکنون رئیس دولت تدبیرو امید شاید به همین دلیل است که از مشاوره مدیر مسئول و صاحب امتیاز این روزنامه بهره می جوید و از کسی که راه را رفته است مشورت می گیرد،اقای وکیلی و روزنامه ابتکارش عملاً تنها روزنامه و روزنامه نگاری هستند که توانسته اند دولت اصلاحات را به دولت تدبیر و امید وصل کنند و در این دوران روزنامه نگاران و مردم را امیدوار به اتخاذ تدبیری سازنده نگاه دارند.
حال سوال اینست آیا روزنامه ابتکار به سرنوشت همکاران قدیمی خود( صبح امروز،سلام ،خرداد،فتح،توس،جامعه، شرق و…) گرفتارخواهد شد ومورد خشم شکست خوردگان رقابت های ریاست جمهوری قرارمیگیرد و یا اینکه میتواند به عنوان یک روزنامه مستقل خود را از کمند تیر و ترکش طرفین درگیربرهاند و با تدبیری جدید مطبوعات مستقل را امیدوار به بهتر شدن راه مقدس آزاد اندیشی نگه دارد؟ باید منتظرماند.


آدرس کوتاه :

  1. تاج   ۱۳۹۲-۰۶-۰۸  

    افرین بر مردان ازاد اندیش ابتکار ابتکاری بر ازادی ومردانه زیستن بود انشاالاه مستدام وپایند باد