مدیر امور بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد


خبرنما- بعد از گزارشی که خبرنما با عنوان "بیمارستانی که پزشک ندارد" منتشر کرد ، مدیر امور بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت بحرانی واحد درمانی اتفاقات بیمارستان امام ...
کد خبر : 2412

خبرنما– بعد از گزارشی که خبرنما با عنوان “بیمارستانی که پزشک ندارد” منتشر کرد ، مدیر امور بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت بحرانی واحد درمانی اتفاقات بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج مرکز این استان خبرداد و تاکید کرد ادامه روند کنونی در این بیمارستان بسیار نگران کننده خواهد بود.

دکتر”کیان دهرابپور”  گفت: متاسفانه شرایط کنونی خدمات دهی درمانی در این واحد مطلوب خود ما نیست و مراجعه کنندگان بدلیل نبود پزشکان کافی با مشکلات عمده ای مواجه هستند.

وی با تشریح وضعیت موجود واحد درمانی اتفاقات بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ، اظهارداشت: از شش پزشک این واحد ، سه پزشک در آزمون تخصص پذیرفته شده و از این واحد رفته اند.

مدیر امور بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد افزود: این واحد اکنون به سه پزشک استخدامی نیاز دارد و از سویی براساس قانون امکان جذب نیروی درمانی هم اکنون وجود ندارد.

دهرابپور گفت: خودمان مشکلات کنونی واحد اتفاقات بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج را قبول داشته و از وضعیت کنونی نگران هستیم اما برای رفع این مشکلات نیاز به عزم جدی برای استخدام سه پزشک جدید در این واحد داریم.

وی مهمترین راهکارهای رفع مشکلات کنونی این واحد را واگذاری به بخش خصوصی و بکارگیری نیروهای استخدامی عنوان و خاطرنشان کرد: از سویی ظرفیت این بیمارستان 96 تختخوابه بوده که هم اکنون 200 تخت دارد.

این مسوول دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: شرایط کنونی به اندازه ای بحرانی است که مسوول بیمارستان خود در شیفت به درمان بیماران می پردازد.

دهرابپور در ادامه از فعالیت برخی از دانشجویان سال آخر پزشکی در واحد اتفاقات یاسوج خبرداد و یادآورشد: متاسفانه اگرچه این اقدام خلاف قانون محسوب می شود اما بدلیل رفع مشکلات ، از اینترها ( دانشجویان سال اخر پزشکی ) در واحد اتفاقات یاسوج بهره برده می شود.

وی تاکید کرد که خود وی از وضعیت موجود نگران است و اگر این ادامه روند پیدا کند بدون شک باید شاهد تعطیلی واحد اتفاقات بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج بعنوان بزرگترین بیمارستان این استان بود.

منبع :عصردنا


آدرس کوتاه :