خبرنما-فرمانده نیروی انتظامی از روند نزولی جرایم جنایی در کشور و البته افزایش سرق داخل اتومبیل به دلیل افزایش قیمت مواد مخدر خبر داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار اسماعیل ...
کد خبر : 1230

خبرنما-فرمانده نیروی انتظامی از روند نزولی جرایم جنایی در کشور و البته افزایش سرق داخل اتومبیل به دلیل افزایش قیمت مواد مخدر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه صبحگاه فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران رسانه های جمعی گفت: جرائمی همچون قتل، سرقت مسلحانه، آدم ربائی، گروگانگیری، راهبندی، کمین و ترور از جمله جرائمی هستند که در دهه گذشته همواره روند نزولی داشته و کاهش این روند در سال جاری نیز ملموس است.

سردار احمدی مقدم در ادامه از روند افزایشی سرقت داخل اتومبیل در کشور خبر داد و گفت: با اینکه ارزش ریالی این نوع سرقت در حد پائینی قرار دارد ولی ریشه اصلی آن افزایش قیمت مواد مخدر و عدم توانایی افراد معتاد در تهیه مواد مخدر است که باید کنترل و مهار شود.

به گفته فرمانده ناجا هر معتاد روزانه نزدیک به 300 هزار ریال برای اعتیاد خود خرج می کند: این امر آنان را به سمت سرقت های خرد سوق می دهد. سرقت و اعتیاد ارتباط دوسویه بسیاری با هم دارند که امیدواریم در ترکیب جدید دولت و ستاد مبارزه با موادمخدر چاره ای برای این امر اندیشیده شود.

او در ادامه به توجه ویژه دولت نسبت به اختصاص بودجه مناسب برای نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: در صورت تحقق این امر و همچنین افزایش همراهی و مشارکت مردمی با پلیس شاهد کاهش فاصله نیازها و امکانات نیروی انتظامی و بهبود بیش از پیش وضعیت حاکم خواهیم بود.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان با اشاره به عزم قاطع پلیس در مقابله با سوداگران مرگ گفت: ریشه کنی این بلای خانمانسوز که عامل وقوع بسیاری از جرایم در جامعه است، عزمی همگانی و ملی می طلبد که خوشبختانه با هماهنگی های مناسب بین دستگاه های امنیتی ،انتظامی و قضایی روز به روز شاهد کاهش جرایم در کشور هستیم.


آدرس کوتاه :