مجتبی کواکبیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه وضعیت نامطلوب اقتصادی موجب شده تا اصناف برای رونق بازار نقش مهمی داشته باشند، اظهار ...
کد خبر : 63160

مجتبی کواکبیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه وضعیت نامطلوب اقتصادی موجب شده تا اصناف برای رونق بازار نقش مهمی داشته باشند، اظهار کرد: نقش اصناف در اقتصاد کشور بی بدیل است و این گروه همیشه در حمایت از نظام و مردم در صف اول بودند.

وی با اشاره به اینکه زمانی اصناف پویا باشد، جامعه‌ موفق ایجاد می‌شود، اظهار کرد: مسئولان نگاه ویژه ای به این بخش ندارند و تنها به دید خرید و فروش به اصناف نگاه می شود در صورتیکه این گروه در مسائل سیاسی نیز علاوه بر مسائل اقتصادی تاثیرگذار هستند.

دبیر اتاق اصناف ساری افزود: باتوجه به این گستردگی، اصناف با مشکلات متعددی درگیر هستند که این روزها بدتر شده است.

کواکبیان ادغام وزارت خانه های صنعت، معدن وتجارت و وزارت بازرگانی را موجب به حاشیه رفتن اصناف دانست و اظهار کرد: در گذشته اصناف زیر نظر وزارت بازرگانی بودند و به همین خاطر پیگیری مشکلات و مطالبات نیز آسان تر بود اما با ادغام این دو وزارت خانه افرادی وارد حوزه بازرگانی شدند که بیشتر در صنعت و معدن فعالیت داشتند و نسبت به مباحث تجاری و بازرگانی اطلاعات کمی دارند.

دبیر اتاق اصناف ساری افزود: این ادغام باعث شد تا برخی سیاست گذاری ها و تصمیم ها موجب هدررفت منابع انسانی و سرمایه ای برخی از اتحادیه های صنفی قدیمی شود.

انتهای پیام


آدرس کوتاه :