بورد برای سه سال دیگر می ماند


خبرنما؛  وزیر نفت با تشریح نحوه انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران خواستار احترام به اسلاف صنعت نفت شد و اعلام کرد: مدیران شرکت‌های فرعی به جز «مناطق ...
کد خبر : 1582

خبرنما؛  وزیر نفت با تشریح نحوه انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران خواستار احترام به اسلاف صنعت نفت شد و اعلام کرد: مدیران شرکت‌های فرعی به جز «مناطق نفتخیز جنوب» (به دلیل رعایت نکات مدیریتی)، نباید در هیئت مدیره شرکت مادر حضور یابند.

به گزارش خبرنما به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه وزیر نفت صبح امروز در مراسم معارفه رکن الدین جوادی به عنوان مدیرعامل جدید و تودیع احمد قلعه بانی مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران، خطاب به اعضای جدید هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: احترام به اسلاف واجب است و آنچه که نمی پسندید دیگران بر سر اسلاف نفت بیاورند، خود بر سر اسلاف نیاورید.

این عضو کابینه دولت، شرکت ملی نفت ایران را بزرگترین شرکت ایران و دومین شرکت نفت خاورمیانه خواند و گفت: احترام این نهاد در این جایگاه به عنوان یک نهاد مدیریتی باید حفظ شود و هر جایی که بی احترامی شود، به خودش بر می گردد.

وی در باره انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره شرکت ملی نفت گفت: تمام اعضای هیئت مدیره از افراد با تجربه و با سابقه خوب در شرکت ملی نفت به طور خاص و در صنعت نفت به طور عام انتخاب شده اند و این افراد نیز به طور تمام وقت در شرکت ملی نفت حضور داشته و کار می کنند.

زنگنه به نکته دیگر در این انتصاب اشاره کرد و گفت: سعی کردم روال معمول و متداولی که در شرکت نفت بوده، یعنی اعضای هیئت مدیره به تناسب جایگاه و مقامی که در شرکت دارند، به عضویت هیئت مدیره در آیند و در این انتخاب این موارد لحاظ شد.

وزیر نفت ادامه داد: مدیریت های تولید، اکتشاف، برنامه‌ریزی، مالی، بین الملل، اداری، پژوهش، برنامه ریزی و مهندسی به طور سنتی اعضای هیئت مدیره را تشکیل می دادند که سعی شده است این روال نیز در انتخاب اعضای جدید، احیا شود، گرچه در هیئت مدیره در برخی بخش ها نماینده معرفی نشده است که در انتصاب های بعدی انجام خواهد شد.

زنگنه به نکته دیگر در انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره شرکت ملی نفت اشاره و تصریح کرد: مدیران شرکت های فرعی به جز «مناطق نفتخیز جنوب» (به دلیل رعایت نکات مدیریتی)، نباید در هیئت مدیره شرکت مادر حضور یابند.


آدرس کوتاه :