مدیرکل بیمه سلامت لرستان خبر داد:


مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت:در ایام دهه فجر امسال دفاتر پیشخوان در دورود و چالانچولان و اداره بیمه سلامت شهرستان در شهرستان چگنی به بهره برداری رسیدند و ۱۰ شغل در این راستا ایجاد شد.
کد خبر : 39998

به گزارش اتاق خبرنما لرستان دکتر مریم آزادی در گفت و گو با خبرنگار خبر نما بیان داشت: از مجموعه جمعیت استان لرستان که حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است حدود ۹۰ درصد تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر ۶۸۰ هزار روستایی و عشایر لرستان و همچنین ۲۵۰ هزار و نفر از جمعیت حاشیه نشین شهر های لرستان به صورت رایگان بیمه شده اند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان خاطرنشان کرد: در مجموع ۶۱۸ موسسه درمانی، مراکز کلینیکی، درمانگاه ، آزمایشگاه و… خدمات دهی به بیمه شدگان بیمه سلامت را در لرستان انجام میدهند.

‫ وی از وجود یک هزار و ۴۸۰ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت در لرستان خبر داد و گفت:تالاسمی،هموفیلی، دیالیز و پیوند کلیه از جمله بیماری‌های خاصی هستند که خدمات‌دهی به افراد دچار این بیماری‌ها به صورت رایگان صورت می گیرد.

آزادی ادامه داد: برای بیماران سرطانی تحت پوشش بیمه سلامت نیز خدمات درمانی بر اساس تعرفه های دولتی و رایگان ارائه می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان عنوان کرد:در استان لرستان ۲۷ دفتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت وجود دارد که خدمات چاپ و صدور دفترچه های بیمه را انجام می دهد.

وی از افتتاح اداره بیمه سلامت شهرستان چگتی در دهه فجر خبر داد و عنوان کرد: در ایام دهه فجر نیز ۲ دفتر پیشخوان در دورود و چالانچولان نیز به بهره‌برداری رسید و با افتتاح طرح های بیمه سلامت در این ایام ۱۰ فرصت شغلی در استان ایجاد شد.

این مسول صدور دفترچه بیمه سلامت برای اتباع خارجی را از خدمات بزرگ دولت در سال ۹۵ برشمرد و افزود: اتباع خارجی تا پایان سال جاری فرصت دارند برای دریافت دفترچه بیمه سلامت اقدام کنند.

آزادی ارائه خدمات رایگان در مراکز ترک اعتیاد برای بانوان را از دیگر اقدامات مهم بیمه سلامت عنوان کرد و یادآور شد:سامانه اینترنتی بیمه سلامت آماده ثبت نام از افرادی است که قصد دریافت دفترچه بیمه سلامت را دارند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان از آمادگی این سازمان برای استفاده از ظرفیت خیرین در کمک به بیماران کم‌درآمد خبرداد و ابراز داشت: اگر خیرین استان برای کمک به بیماران کم درآمد و دارای بیماری خاص به ما کمک کنند می‌توانیم مشکلات بسیاری از این افراد را برطرف کنند و لذا ما آمادگی کامل را داریم که از کمک خیرین عزیز در این زمینه استفاده کنیم .

وی همچنین به بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها اشاره نمود و خاطرنشان کرد: تا پایان شهریورماه امسال بدهی کلیه داروخانه های استان را تسویه کردیم و پرداخت بدهی ماه های باقی مانده نیز در الویت قرار دارد.

آزادی در پایان اظهار داشت: به منظور کاهش بیماری های دندان،آموزش دندانپزشکی برای افراد زیر ۱۴ سال در روستاهای استان در سال های ۹۴ و ۹۵ در دستور کار قرار گرفت.


آدرس کوتاه :