به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ایرنا، سیمونتا دی پیپو و محمد الاحبابی روز چهارشنبه در حاشیه نشست 'فضا محرک توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی' این یادداشت ...
کد خبر : 63047

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ایرنا، سیمونتا دی پیپو و محمد الاحبابی روز چهارشنبه در حاشیه نشست ‘فضا محرک توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی’ این یادداشت تفاهم را امضا کردند.
آنها همچنین پروژه های پژوهشی مشترک را در زمینه استفاده از فناوری فضایی و برنامه های کاربردی برای مزایای اقتصادی و اجتماعی، علاوه بر ترویج و هماهنگ سازی همکاری های منطقه ای انجام خواهند داد.
سیمونتا دی پیپو (Simonetta Di Pippo) مدیر دفتر فضای بیرونی سازمان ملل متحد(UNOOSA) با اشاره به تمرکز ویژه بر منطقه خاورمیانه و آموزش علم، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM)، به ویژه برای زنان و دختران اظهار کرد ‘ما با هم بر روی برخی از فرصت ها برای ترویج و تسهیل استفاده صلح آمیز از فضای ماورای زمین و استفاده از آن به عنوان ابزار دستیابی به برنامه ۲۰۳۰ و ۱۷ هدف توسعه پایدار کار خواهیم کرد.’
همچنین این یادداشت تفاهم پنج ساله به حمایت آژانس فضایی امارات متحده عربی برای مراسم یادبود پنجاهمین سالگرد نخستین کنفرانس فضایی سازمان ملل اشاره می کند.
این رویداد که ۵۰+ یونیسپیس (UNISPACE + 50) نامیده می شود، در ماه ژوئن سال آینده برگزار خواهد شد و فرصتی برای جامعه بین المللی برای بررسی روند همکاری های آینده فضای جهانی خواهد بود.
امضای این توافق در حاشیه نشست عالی رتبه با موضوع ‘فضا محرک توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی’ انجام شد که توسط دفتر امور فضای ماورایی سازمان ملل متحد (UNOOSA) و سازمان فضایی امارات متحده عربی از چهارشنبه تا روز پنجشنبه در دبی برگزار می شود.
۱۴۲۹ **شبس*۱۴۸۸ *انتشاردهنده: بهمن بامداد*


آدرس کوتاه :