خبرنما-به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، ولی‌الله دلاویز ظهر امروز در آخرین جلسه شورای دور سوم شهر دوگنبدان با گرامیداشت هفته دولت به مناسبت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و بیان ...
کد خبر : 1023

خبرنما-به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، ولی‌الله دلاویز ظهر امروز در آخرین جلسه شورای دور سوم شهر دوگنبدان با گرامیداشت هفته دولت به مناسبت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و بیان این‌که امیدواریم مسئولان در شعار و عمل یاد و اهداف شهدا را در نظر داشته باشند، اظهار کرد: از تمامی ادارات و دستگاه‌های که در طول دوران خدمت شورای سوم در حیطه قانون نهایت همکاری را با شورا داشته‌اند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی خدمات و عملکرد نظام و مسئولان افزود: انتظاری که از رسانه‌ها داریم، این است که حداقل خدماتی که شورای سوم تاکنون انجام داده به مردم گزارش دهند تا مظلومیت شورای سوم بیشتر از این نمود پیدا نکند.

دلاویز زیرگذر گچساران را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این شهرستان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 75 درصد عملات اجرایی زیرگذر انجام گرفته و کارهای اصلی این پروژه رو به اتمام است که کاهش حجم ترافیک یکی از مهم‌ترین اهداف تعریف شده این پروژه هم‌اکنون به نتیجه رسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر دوگنبدان بیکاری را یکی از بزرگترین معضلات کنونی گچساران دانست و یادآور شد: بیکاری یکی از مشکلات عدیده و بزرگ گچساران بوده که شورا در زمینه برطرف کردن این معضل تلاش‌های زیادی داشت اما این موضوع تا اندازه‌ای در حیطه اختیارات شوا بود.

دلاویز با انتقاد از روند برخی استخدامی‌ها در گچساران که وی آن را ناعادلانه خواند، بیان کرد: یکی از دیگر معضلات گچساران جذب نیرو توسط استان بدون در نظر گرفتن مصالح و وضعیت بیکاری این شهرستان است.

وی تأکید کرد: به عنوان مثال اخیرا چند نفر از استان در شهرداری دوگنبدان جذب شده‌اند و این اتفاق در حالی رخ داده است که وضعیت بیکاری در گچساران بیداد می‌کند.

دلاویز با تأکید بر این‌که اعضای شورای شهر دوگنبدان همیشه از این وضعیت گلایه داشتند، اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر دوگنبدان همیشه از روند جذب و استخدام غیر قانونی، بدون رعایت ضوابط و در نظر گرفتن اولویت جذب نیروی بومی گله‌مند بودند.

رئیس شورای اسلامی شهر دوگنبدان ضمن اظهار امیدواری از تلاش شورای جدید شهر دوگنبدان در راستای پیگیری روند ناعادلانه برخی استخدامی‌ها در گچساران گفت: اگر نرخ بیکاری در کشور بالاتر از 20 درصد باشد این نرخ در گچساران از مرز 40 درصد نیز گذشته است.

دلاویز گچساران را یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور در حوزه اقتصاد کشور دانست و متذکر شد: متأسفانه گچساران با وجود داشتن منابع استراتژیک زیر زمینی به خاطر برخی بی‌مهری‌ها و عدم توازن و توزیع ناعادلانه ثروت همچنان محروم مانده است.

وی بیکاری را منشاء بروز بسیاری از ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی از جمله سرقت و ناامنی دانست و گفت: امروز در حالی که تغییرات جدیدی در سطح مدیریت کشور، دولت، شوراها همچنین انتظارات مردم ایجاد شده است؛ امیدواریم با وجود شورای جدید دوگنبدان، شاهد تحول چشمگیری در حوزه شهری، خدماتی و عمرانی این شهر باشیم.


آدرس کوتاه :

 1. گچساران   ۱۳۹۲-۰۶-۱۱  

  واقعااز آقای دلاویز تشکر میکنیم که بعد از 6 سال حضور در شورای شهر به این نتایج رسیدن.مطالبی که شما در مورد بیکاری عنوان کردید رو اگر از یک آدم بی سواد یا غیر مسئول هم بپرسید این مطالب را میداند . اما در مورد استخدامی های غیر قانونی شهرداری ” پس شما آنجا چه کاره هستید که هر کس یا مسئولی هر کاری دلش بخواد انجام میده ؟ در شهر ما هر مسولی که بخواد صحبت کنه فقط از زیر گذر حرف میزنن انگار اگر اینها به جزء زیر گذر کار دیگه ای ندارن . لطفا شما و شوراتون زودتر برید تا ببینیم شورای جدید میخوان چیکار کنن .

 2. فضول   ۱۳۹۲-۰۶-۱۱  

  گویند گربه برای خدا موش نمی گیرد.
  ایکاش جناب آقای دلاویز می فرمودند…قابل توضیح شما وافکار عمومی شهرستان برسانم خانواده ای سراغ دارم که 8نفر بیکارند واز داشتن پدر ومادر هم محرومند وهمگی رای دهنده هستند ولی از شورای اول تاکنون متقاضی کار حتی برای جمع آوری زباله بوده اند ولی ترافیک بستگان اعضاء شورا مجال نداند.که حتی یکنفر از آنها جذب شود.وشک ندارم افراد یاسوجی هم با چراغ سبز اعضای شورا جذب شده اند.

 3. شهروند گچسارانی   ۱۳۹۲-۰۶-۱۲  

  جناب اقای دلاویز عزیز واعضای شورای اسلامی محترم کاش درد شورای ما فقط استخدام نیرو باشد کدوم قانون گفته برای پرداخت حقوق ….. تپه فضای سبز آفتابگردان را بهقیمت مفت بفروشند تو کدام کتاب نوشته ماشین آلات سنگین که به خون دل خریداری شده با زد وبند به قیمت مفت به فروش برسد