محمود عامری شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : همه ساله با آغاز فصل زمستان و حاکم شدن شرایط ویژه در برخی راه های کشور، ...
کد خبر : 65887

محمود عامری شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : همه ساله با آغاز فصل زمستان و حاکم شدن شرایط ویژه در برخی راه های کشور، اورژانس هم برنامه ویژه ای برای امداد رسانی به مردم تدارک می بیند.
وی با بیان این که ، بیشترین طول مسیر راه حرم تا حرم در حوزه شهرستان های شاهرود و میامی قرار دارد، افزود: در طول سال بیشترین رفت و آمد خودروها نیز در این مسیر انجام شده و متاسفانه حادثه های رانندگی زیادی نیز روی می دهد که حضور فعال اورژانس برای خدمات رسانی ضروری است.
هر سال به صورت میانگین ۲۰ میلیون تردد در راه های این منطقه انجام می شود.
عامری اظهار کرد: اورژانس شاهرود با ۴۵ نیروی متخصص فوریت های پزشکی ، ۲۵ دستگاه آمبولانس،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد، آماده ارائه خدمات در طرح زمستانی بوده و تمهیدات لازم در خصوص فراخوان نیروهای خارج از نوبت کاری برای مقابله با شرایط بحرانی مرتبط با برف و سرما نیز انجام شده است.
وی گفت: همچنین آمبولانس های کمک دار موجود در مراکز نیز به تجهیزات فنی زمستانی مانند زنجیر چرخ ،ضدیخ و وسایل گرمایشی مجهز شده و آماده انجام ماموریت در مناطق و جاده های کوهستانی وبرفگیر می باشند.
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود با ۴۵ کارشناس در ۱۴ پایگاه جاده ای، چهار پایگاه شهری، یک پایگاه اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد و ۳۰ دستگاه آمبولانس به هموطنان خدمات رسانی می کند.
همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هم با ۱۳ تخت و تجهیزات مناسب برای پوشش حوادث احتمالی پر تلفات و خدمات دهی به بیماران سر پایی در این مرکز آماده است.
۷۳۵۸/۶۱۶۷ خبرنگار: سروش مولانا ** انتشار دهنده : محسن شاکری


آدرس کوتاه :