به گزارش خبرنما باغ های دره آبشار به علت کم آبی در حال روبه نابودی است. باغداران دره آبشار بیانیه ای در این خصوص صادر کردند که یک نسخه از ...
کد خبر : 1000

به گزارش خبرنما باغ های دره آبشار به علت کم آبی در حال روبه نابودی است. باغداران دره آبشار بیانیه ای در این خصوص صادر کردند که یک نسخه از آن در اختیار این سایت قرار گرفت. متن این بیانیه اعتراضی به شرح زیر است

«از دیرباز، یاسوج با آبشار و فضایی زیبای منتهی به آن مشهور بوده است و سیل مسافران خسته و مشتاق طبیعت بکر و دلنواز، در سایه‌سار درختان آن، به عافیت آرامش مزین می‌کردند. این امر در افزایش حضور توریست طبیعت‌گرا، مؤثر بوده و بر رونق شهر تأثیری بسزا دارد. اما متأسفانه چندی است، اداره آبفا بخش عظیمی از آب سرچشمه را تصاحب کرده و درختان ثمری و غیرثمری را از آب محروم کرده است و اخیراً نیز، اندک سهم آبی که در اختیار زارعین و باغداران صاحب نسق دره آبشار بوده، قطع و لذا باقیمانده درختان موجود نیز در معرض خشکی و نابودی قرار گرفته است.

اداره آبفا، تاوان ضعف مدیریت خود را در تدارک آب شرب شهر را بر مردم زحمتکش تحمیل کرده و بر خلاف منویات دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه فضای سبز و تفرجگاهها، دست به اقدامی ناصواب زده است و نتیجه قطعی و قریب‌الوقوع آن، اضمحلال و مرگ این بهشت خدادادی خواهد بود.

علیهذا ما امضاء کنندگان ذیل از طرف باغداران و زارعین دره آبشار و سادات یاسوج و روستاهای معصوم‌آباد، محمود‌‌آباد، امیری و … مصرانه از مسؤلان دلسوز و فهیم استان و کشور استدعا داریم تا به مسئله ورود پیدا کنند و جلوی تداوم تجاوز و تعدی سازمان آبفا را گرفته تا شاهد مرگ زیباترین فضای تفریحی شهر نباشیم.

به جهت رعایت مصالح شهر، در ابتدا مسئله را صرفاً‌ رسانه‌ای کرده و انتظار حل این مشکل را داریم. مسلماً باغداران و زارعان، گونه‌های مختلف احقاق حق را را برای خود محفوظ و مجاز دانسته و در صورت برآورده نشدن خواسته بحق مردم، در مراحل بعدی شیوه‌های دیگری را در پیش خواهند گرفت. امید است دست تدبیر مسؤلان، مانع وقوع رفتارهایی شود که کسی از آن منتفع نخواهد شد.»

گفتنی است بیش از چهل نفر از باغداران دره آبشار بیانیه فوق را امضا کرده اند.


آدرس کوتاه :