به گزارش خبرنما وبه نقل ازخبرگزاری مهر: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از اهدای اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی در یاسوج خبرداد. به گزارش خبرنگار مهر، اورنگ ایلامی ظهر ...
کد خبر : 550

 

به گزارش خبرنما وبه نقل ازخبرگزاری مهر: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از اهدای اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی در یاسوج خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، اورنگ ایلامی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: طی این اقدام انسانی که ششمین اهدای عضو طی سال جاری در استان است، سه جوان بیمار زندگی دوباره یافتند.

وی بیان کرد: اعضای بدن مرحوم بخشوده از اهالی روستای بادنگان شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد که در اثر سانحه تصادف دچار ضربه مغزی و به دنبال آن دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده‌اش به سه بیمار نیازمند پیوند زده شد.

ایلامی افزود: دو کلیه و کبد این بیمار مرگ مغزی برای پیوند به بیماران نیازمند به شیراز انتقال یافت و در بیمارستان نمازی این شهر عمل پیوند انجام شد.

وی ضمن تقدیر از این عمل انسانی و خیرخواهانه اظهار داشت: همه هم استانیها می توانند با تکمیل کارت اهدای عضو، بعد از مرگ خود، ه بیماران نیازمند حیاتی دوباره هدیه دهند.


آدرس کوتاه :

بر چسب ها: