بیمارستان امام سجاد(ع) در "وضعیت قرمز"


به گزارش خبرنما:بیمارستان های استان کهگیلویه بویراحمد دیگر همه را کلافه کرده اند . تابه حال بیش از دهها گزارش رسانه ای مستند از این بیمارستان ها به اطلاع مسئولین ...
کد خبر : 2325

به گزارش خبرنما:بیمارستان های استان کهگیلویه بویراحمد دیگر همه را کلافه کرده اند . تابه حال بیش از دهها گزارش رسانه ای مستند از این بیمارستان ها به اطلاع مسئولین رسیده است ،اما هیچ تغییری  در عملکرد آنها  ایجاد نشده بلکه بدتر  نیز  شده  است! از جمله گزارشات عنوان شده  در رسانه ها میتوان به  موارد زیر اشاره کرد :

“بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج را دریابیم”،”مرگ مشکوک چهار نوزاد در بیمارستان امام سجاد یاسوج“،  “فاضلاب بیمارستان امام سجاد سلامتی مردم رابه خطر انداخته است”،”اورژانس شهیدبهشتی یاسوج در وضعیت اورژانسی”؛”زنی که بر اثر شکستگی پا در بیمارستان  دهدشت در گذشت”،”جوان سی ساله بر اثر نیش زنبور در بیمارستان دهدشت در گذشت”،و…تنها بخشی از گزارشات تکان دهنده ای بود که حکایت از وضعیت وخیم علوم پزشکی استان دارد . وضعیتی که جان شهروندان را تا لب مرگ می رساند.

پیش تر  جمعی از خبرنگاران  طی بازدید ی از  بیمارستانهای شهر یاسوج گزارشاتی تنظیم وبه اطلاع مسئولین رساندند . این گزارشات بدان امید تنظیم گشت تا سازمانی که مستقیما با جان انسانها سرو کار دارد کمی اصلاح گردد،تا این سازمان محل اتکاء روان بیمار داران باشد ونه محل احتضار روح بیماران !

اما اخیرا طی تماس های مکرر همراه بیماران در اتفاقات بیمارستان امام سجاد،برخی خبرنگاران رسانه های استان در محل حاضر ومتاسفانه شاهد اتفاقاتی بودند که خبر از بدتر شدن وضعیت این بیمارستان می داد،در کنار همه ی نارسایی ها از جمله عدم رسیدگی به موقع ، وضعیت وخیم بهداشت عمومی محل بیمارستان ،سرویسهای نامناسب بهداشتی ،عدم روشنایی  محوطه و… “عدم حضور پزشک”  اصلی ترین موضوعی بود که بیماران ازآن  می  نالیدند. 

براساس گفتگوی تلفنی یکی از اصحاب رسانه با رئیس علوم پزشکی استان  در خصوص نبود پزشک در  بیمارستان امام سجاد (ع)یاسوج ،ایشان وجود مشکلات مالی این سازمان را رد وآن را ناشی از مسائل دیگر عنوان کرد این در حالیست که کارکنان وپرسنل این بیمارستان خبر از دیر کرد حد اقل هشت ماه مطالبات خود می دهند، جای بسی پرسش است که اگر کمبود منابع مالی وجود ندارد پس منابع حقوق پرسنل کجا مصرف می شود!؟

وجای پرسشی بزرگتر نیز هست که اگر منابع مالی این سازمان تکمیل است پس چرا پزشکان کشورمان به این استان اقبالی نشان نمی دهند واین سازمان بامشکل حاد کمبود پزشک روبه رواست؟

شاید پزشکان آب هوای استان مارا دلچسب نیمدانند!!! 

شنیده ها حاکی از آن است دکتر ایلامی از گزینه های ریاست علوم پزشکی استان می باشد این در حالی است که مشکلات عنوان شده در حوزه ای است که ایشان مسئولیت آن را بر عهده دارد ومیبایست جوابگو باشند.

اصحاب رسانه استان قصد دارند به صورت ویژه وضعیت علوم پزشکی استان را بررسی و بخش به بخش منتشر نماید . کسانی که اطلاعات مستندی در این خصوص دارند می توانند ما را در این امر یاری دهند .

 


آدرس کوتاه :

 1. تاج   ۱۳۹۲-۰۷-۱۱  

  بیمارستانی وجود ندارد قریب به هیجده ساعت در اورزانس درد کشیدم حتی یک پزشک عمومی هم در بیمارستان وجود نداشت بیچاره مردم ملوک این استان

 2. گچساران   ۱۳۹۲-۰۷-۱۳  

  بیمارستان گچساران اونورتر از قرمزه

 3. همشهری   ۱۳۹۲-۰۷-۱۳  

  بیمارستان امام سجاد رو حداقل تعطیلش کنن تا دیگه مردم تکلیف خودشون رو بدونن

 4. بیمار   ۱۳۹۲-۰۷-۱۳  

  خدا به داد بیمارستان امام سجاد برسه خیلی بیمارستان بی در وپیکریه

 5. شایان   ۱۳۹۲-۰۷-۱۳  

  امید وارم هرچه بیمار شفا پیدا کنه

 6. ناشنا   ۱۳۹۲-۰۷-۱۳  

  ضعف مدیریت در این بیمارستان بیداد میکنه

 7. کارمند   ۱۳۹۲-۰۷-۲۱  

  اقای دکتر ایلامی که در اداره امور درمان اینقدر ضعیف عمل کرده چگونه میخواد دانشگاه را اداره کند.