حذف یارانه سه دهک درآمدی و شناسایی آنها سخت است،


بالاخره دهک ها باید روزی قابل شناسایی شوند بالاخره باید به دولت اجازه دهیم سهم دهک ها را کاهش دهد چرا که در توزیع یارانه همه را با یک چشم ببینیم.
کد خبر : 2626

خبرنما؛ عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به این که برداشت مستقیم از صندوق توسعه ملی را به نفع اقتصاد نمی دانستیم روشی را پیشنهاد کردیم که اعضای کمیسیون با آن موافقت نکرد و به نظر دولت در برداشت مستقیم رای دادند که اگر این پیشنهاد رای نیاورد پیشنهادات جایگزین را مطرح خواهیم کرد.

غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگاران درباره راههای جبران کسری بودجه و آثار اقتصادی تصمیم اخذ شده در کمیسیون، گفت: ما چندین جلسه مشترک را با دولت داشتیم و در آن جلسه هم مطرح کردیم برداشت مستقیم به نفع اقتصاد نیست بنابراین راهکاری که کمترین اثر منفی را داشته باشد پیداکردیم و بر روی مدلی توافق کرده بودیم اما درلحظه آخر برخی ازدوستان بازگشت به لایحه دولت دادند که آن رای آورد .

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در مدل پیشنهادی اعلام کردیم که 6 درصدی که از سهم صندوق توسعه ملی برداشت می شود در سیستم بانکی درقالب ال سی داخلی به طرح های تملک دارایی تسهیلات داده شود و این پول در نهایت برگرددبه  سرمایه بانکها که در این روش کمترین پمپاژ پول پرفشار به جامعه  انجام می شد ضمن اینکه طرح های تملک دارایی هم تامین مالی می شد.

وی افزود: در روش دیگری گفته بودیم تا یک برابر این عددی که برداشت می شودرا سیستم بانکی به متقاضیان خرید طرح های عمرانی تسهیلات بدهد که هم زمان با این کار هم طرح های نیمه تمام تکمیل می شد و هم به بخش خصوصی اجازه فعالیت می دادیم و هم پول برداشت شده  به حساب برمی گشت.

تاجگردون با اشاره به اینکه دولت مدل های پیشنهادی را قبول داشت، گفت: اگر پیشنهاد تصویب شده در کمیسیون در صحن علنی رای نیاورد پیشنهادات مذکور را مطرح خواهیم کرد.

این عضو هیات رییسه مجلس درادامه درباره حذف یارانه سه دهک درآمدی و اینکه شناسایی آنها سخت است، گفت:  بالاخره دهک ها باید روزی قابل شناسایی شوند بالاخره باید به دولت اجازه دهیم سهم دهک ها را کاهش دهد چرا که در توزیع یارانه همه را با یک چشم ببینیم.


آدرس کوتاه :

  1. برمان بختياري   ۱۳۹۲-۰۷-۲۳  

    جناب اقاي نماينده محترم بفرماييد جرا يارانه تعلق كرفت مكر بابتش حاملهاي انرزي وبه نسبت بقيه اجناس جند برابر نشدومابدالتفاوت به خزانه انتقال نيافت؟علت كسري را نبايد درخزانه يافت؟كناه ملت جيست؟