به مناسبت هفته کودک


خبرنما؛نماینده مردم گچساران و باشت در پیامی هفته ملی کودک را به همه کودکان و والدینشان تبریک گفت. در این پیام آمده است: به نام خالق زیبایی ها با وقت گذاشتن و ...
کد خبر : 2574

خبرنما؛نماینده مردم گچساران و باشت در پیامی هفته ملی کودک را به همه کودکان و والدینشان تبریک گفت. در این پیام آمده است:

به نام خالق زیبایی ها

با وقت گذاشتن و اهمیت برای کودکان امروز، آینده ای روشن را برای سرزمینمان رقم بزنیم.
حضرت رسول اکرم (ص) می فرمایند: اگر کسی دارای طفل خردسالی است باید با او در جنبشهای کودکانه و حالات بچه گانه همکاری و هماهنگی نماید و این حدیث به ما یادآوری می سازد که روز کودک فرصت بسیار ایده آلی برای شکوفه های باغ زندگی است، فرصتی که آنان برای بزرگترهایشان فراهم می آورند تا عشق و علاقه شان را به کودکان این سرزمین ابراز داشته و زمینه ساز حضور سبز این آینده سازان در جامعه فردایمان باشند.

کودکان؛ این امانتهای الهی، همانند دلهای ساده شان انتظاراتی ساده و عاطفی از بزرگترها دارند و نمی بایست دلهای با محبتشان را در اثر بی برنامه بودن و نابسامانی های سیاسی، فرهنگی و … غمگین و شکننده ساخت که اگر اینچنین شود سالهای سال زمان لازم است  تا شاید گوشه ای از قلبشان و احساسات لطیفشان ترمیم شود و البته همگی در برابر آنان مسئولیتی خطیر بر عهده داریم.

بسیار بجا و زیبا گفته اند که: اگر برنامه یک ساله دارید گندم بکارید، اگر برنامه ده ساله دارید درخت غرس کنید و اگر برنامه صد ساله ای دارید انسانها را تربیت سازید و حقا که این مهم مسئولیتهای پدران و مادران را در جامعه اسلامی مان پر رنگتر ساخته و نامگذاری این روز، بسیاری موارد را در این حیطه  به همگان یاد آور می سازد.

بدینوسیله، صمیمانه ترین تبریکاتم را خدمت همه کودکان میهنم و البته همه بزرگترهایی که همچنان صمیمیت کودکی در درونشان باقی مانده است را ابراز داشته و همگان بر این نکته که “فرصتهای کودکانه زیستن را از کودکانمان نگیریم” تاکید کنیم و برایش تلاش نماییم.

هفته ملی کودک بر همه کودکان دیروز و امروز گرامی باد. وکیل مردم
غلامرضا تاج گردون


آدرس کوتاه :