خبرنما-حامد وکیلی: سخنان نه چندان جالب آقاي بزرگواري يكي از نمايندگان استان در مجلس حاوي نكته هايي بود كه هر چند همه ما را رنجور ساخت اما براي درك قسمتي ...
کد خبر : 244

 خبرنما-حامد وکیلی: سخنان نه چندان جالب آقاي بزرگواري يكي از نمايندگان استان در مجلس حاوي نكته هايي بود كه هر چند همه ما را رنجور ساخت اما براي درك قسمتي از فاجعه اي كه رخ داده ناچار بايد نكته هايي را پيرامون آن گفت.  قصه ي پرغصه ي سخنان ناروا و سياست ورزي ناصواب دوستان وآنچه از وراي آن به اين استان رسيده قصه ي پرآب چشمي است كه خاطر نيز ملول از تخيل آن است

واما چند نكته:

1- به اين سخن توجه كنيد: «هر وزيري كه راي آورد. و به منطقه محروم من نگاه ويژه نداشت با چماق لري با وي برخورد خواهم كرد.»

اين جمله را ايشان قطعاٌ از پيش آماده كرده اند و با مشاوران خود طرح كرده اند. و ابعاد آن را بايد علي القاعده بررسي مي كردند. در اين ميان تصور كنيد عقل جمعي آنها به اين نتيجه رسيده است در تريبوني كه ميليونها انسان از سراسر جهان آن را رصد مي كردند، بگويند”با چماق لري با وزير برخورد مي كنيم”!!!

اين سخن ياداور همان “چاقوي زنجاني” است! آن روزالبته اگر با خطيبِ “چاقوي زنجاني” برخورد مناسب مي شد آن ادبيات اين چنين به شيخ ما سرايت نمي كرد. تو گويي “چماق” نماد قوم لر است و “چاقو” نماد قوم ترك (زنجاني) ! مرحبا بر شيخ در معرفي فرهنگ استان ما و آفرين بر مشاورانش در تهيه نطق شيخ ما!

2- افاضات شيخ البته به اينجا ختم نشد او در ادامه، تعريف نويني از “اعتدال” از آستين بيرون آورد و فرمودند: «اعتدال در قاموس طلبه ها یعنی حداقل 50درصد از كابينه و اطرافيان را از جوانان بگماريم»

سخن در كار طلبگي بردن كار ما نيست اما اگر نه 50در صد بلكه 10 در صد از طلبه هاي همان مجلس از اعتدال اين تعريف و يا نزديك به اين را داشتند ما در كار شيخ چون و چرا نمي كنيم و قاموس نامه طلبگي را برذمه شيخ مي گذاريم و طلبگي را همان مي گیریم كه شيخ ما همانگونست.

3- ايشان در ادامه نطق خود فرمودند: «كساني كه در كنار فتنه گران حضور پيدا كرده، نباید در کابینه حضور داشته باشند»

نمي دانم اين را ديگر از كدام قاموس نامه كش رفته اند! چهار سال است كه البته قاموس نامه بزرگواري ، عده اي را متهم به حضور در كنار “فتنه گران” مي كند. جرمي كه در هيچ قاموس حقوقي تعريف نشده است.

4- شيخ شهر ما در ادامه ، اينبار نه طلبه وارانه كه طلب كارانه مي پرسند: «چرا سخن گفتن ما از فتنه اينگونه تعبير مي شود، كه ما افراطي هستيم؟»

باور كنيد اين ديگر پرسيدن نداشت! او خود در جمله بعدي جواب خود را داد! توجه كنيد: «چرا سخن گفتن ما از فتنه اينگونه تعبير مي شود، كه ما افراطي هستيم؟… آيا مقام معظم رهبري كه بارها درباره فتنه سخن گفته اند، افراطي هستند؟!»

شيخ ما اگر مي دانست تفاوت سخن او با رهبري در چيست، مي توانست از حوادث 88 سخن بگويد در عين حال افراطي هم نباشد! مشكل شيخ ما اين است كه سخنان سخيفانه ي خود را با بيانات حكيمانه رهبري يكي مي گيرد.

5- و اما چند خطي پيرامون “آقازاده دله دزد”! حقيقتاً سخنان آقاي بزرگواري آن قدر فحش داشت كه اين سخن آخرين را مي توان قسمت “صلوات” سخنانش دانست! شايد البته به علت اينكه ذهن هاي ما در اين چند سال عادت به رقم هاي نجومي در اختلاس و دزدي كرده، بقيه را “دله دزد” مي ناميم!

باري، بزرگواري قوم لر، چماق، دله دزد و …. تراژدي اين روزهاي سرزمينِ مادريِ ماست!


آدرس کوتاه :

 1. رها   ۱۳۹۲-۰۵-۲۱  

  ازافراط هم انورتره

 2. شهرام   ۱۳۹۲-۰۵-۲۱  

  واقعا تحلیل جالبی بود
  ولی این تفکر بر آمده از اندیشه سنتی ریشه در انتخاب قبیله ای و اشتباه آقای بزرگواری دارد.
  از ماست که بر ماست………

 3. گچساران   ۱۳۹۲-۰۵-۲۲  

  تحلیل جالبی بود

  • ناشناس   ۱۳۹۲-۰۵-۲۶  

   eftezah

 4. باوی   ۱۳۹۲-۰۵-۲۲  

  حامد جان از قدیم گفتن گوش اگرگوش تووناله اگرناله من آنچه البته بجایی نرسد فریاد است کو گوش شنوا

 5. باشت   ۱۳۹۲-۰۵-۲۲  

  خانواده بزرگی مثل هاشمی با این جملات سخیف کوچک نمیشوند

 6. هم ولایتی   ۱۳۹۲-۰۵-۲۲  

  حرف شما متین
  حرفاش درست نبود
  یعنی بیانش بد بود
  اون چیزی که تو ذهنش بود صحیح بود اما بیانش درست نبود
  حتما بهتر ازین بلد نبود
  راستی ایشون سید هستن نه شیخ

 7. پارسا   ۱۳۹۲-۰۵-۲۲  

  اگر که به دیده این اقا هم باید دیده ی انتقاد گرفت پس صواب ان است که هر چه در این دور ه ی مجلس گفته میشود جای گله دارد خدا این دوره از مجلس را هر چه زودتر به پایان برساند

 8. حسين@   ۱۳۹۲-۰۵-۲۲  

  از حاج اقا توقعي بيشتري نيست، فقط ميتونم بگم متاسفم كه در چنين جايگاهي به جاي مردم سخن ميگويد.

 9. ناشناس   ۱۳۹۲-۰۹-۲۵  

  نمیشه انتظار بیش از این از بعضی افراد که در مجلس صحبت میکنن و خودشونو این گونه نشون میدن داشت