بابک دایی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه یکی از این طرح ها ۸۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد اظهار داشت: تولید کنسانتره کرومیت توسط ...
کد خبر : 57990

بابک دایی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه یکی از این طرح ها ۸۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد اظهار داشت: تولید کنسانتره کرومیت توسط چینی‌ها با ۱٫۵ میلیون دلار سرمایه و ایجاد اشتغال برای ۳۵ نفر، آزمایشگاه مرکزی شیراز توسط ایتالیایی‌ها با مشارکت دانشگاه شیراز با سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیون دلار و ایجاد اشتغال برای ۴۰۰ نفر و تولید پنل‌های خورشیدی توسط آلمانی‌ها و با سرمایه‌گذاری ۷۳۰ میلیون دلار و ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۵۰۰ نفر در قالب این طرح هاست.
دایی، سرمایه‌گذاری امارات در زمینه ارائه خدمات هوایی دراستان فارس را طرح سرمایه گذاری با ۸۰ درصد پیشرفت اعلام کرد و گفت:هواپیماهای مورد نظر برای اجرای این طرح نیز وارد شده است.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس اضافه کرد: سفر هیات‌های خارجی به ایران و استان فارس بعد از امضای برجام فزاینده بوده است، طی چهار گذشته ۸۳ هیات خارجی به فارس سفر کردند ، سفر ۶۵ هیات آن در یکسال اخیر رخ داده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه در سال ۹۲ تنها پنج هیات خارجی به استان فارس سفر کرده بودند، گفت: طی ۵ ماه گذشته ۲۰ هیات خارجی به استان فارس سفر کرده‌‌ و متقاضی سرمایه گذاری در این استان بوده اند.
دایی اضافه کرد:سفر هیات‌های سرمایه‌گذاری ایتالیایی، هلندی و اسپانیایی به فارس منجر به امضای تفاهم‌نامه شده است.
وی گفت:سه تفاهم نامه در زمینه انرژی‌های نو، فناوری پیشرفته کشاورزی وصنایع‌ تبدیلی و سرمایه‌گذاری مرتبط با فناوری‌های پیشرفته برای احداث نیروگاه برق، با هیات‌های ایتالیایی،‌ هلندی و اسپانیایی امضا شده است.
مصاحبه : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
۶۱۱۳ / ۱۸۷۶


آدرس کوتاه :