فرمانداران نخستین تصویب کننده مصوبات شورای شهر هستند/ اگر مصوبه‌ای خلاف باشد فرماندار نیز مقصر است
کد خبر : 1134

خبرنما؛ عضو سابق شورای شهر دوگنبدان با افترا خواندن اظهارات فرماندار گچساران مبنی بر واگذاری تکان دهنده زمین در شورای شهر در دوره سوم گفت: نخستین تصویب کننده مصوبات شورای شهر فرماندار یک شهرستان است.

به گزارش  فارس از گچساران، پس از انتشار خبری از سخنرانی فرماندار این شهرستان در مراسم تحلیف شورای شهر دوگنبدان و نخستین روز کاری این شورا مبنی بر آمار تکان دهنده واگذاری زمین در شورای سوم،  کوکب حاتمی عضو سابق شورای اسلامی شهر دوگنبدان عصر امروز در مقام دفاع از این ادعا اظهار کرد: مطلبی را در رسانه‌هاي گچساران مبنی بر آمار تکان‌دهنده واگذاری زمین در شورای سوم از زبان محمد شفیعی فرماندار گچساران در مراسم تحلیف شورای جدید شهر دوگنبدان مطالعه کردم.

سخنان تنش ‌زا و غیر مستند فرماندار گچساران انسان را وادار به کشیدن جیغ بنفش می‌کند

وی با بیان این ‌که این سخنان از زبان کسی که مسئول ثبات و امنیت شهرستان بوده غیر منتظره و بعید به نظر می‌رسد، افزود: مراسم تحلیف شوراهای جدید با حضور فرمانداران سراسر کشور برگزار گردید و حتی در مرکز استان از شوراهای دور سوم در راستای تعامل بیشتر و استفاده از تجربیات چند ساله تشکر کرده و هدایای نیز به اعضای این شورا اهدا کردند؛ آن وقت فرماندار گچساران بدون در نظر گرفتن هیچ حساسیتی از آمار و ارقم تکان دهنده‌ای سخن به میان می‌آورد که اگر ارائه شود قبل از هر کسی خود وی را تکان می‌دهد.

عضو سابق شورای اسلامی شهر دوگنبدان تصریح کرد: در ابتدا قصد داشتم در این زمینه واکنشی نشان ندهم زیرا آمار و ارقامی که سندیت ندارد پاسخی نیز نمی‌تواند داشته باشد اما بیان این‌گونه اظهارات تنش‌زا از سوی فردی که خود را متولی آرامش و امنیت شهر می‌کند، آدمی را وادار به جیغ بنفش از منتهی الیه حنجره می‌کند چه رسد به پاسخ ندادن.

كوكب حاتمی ابراز کرد: در همین راستا انتظار می‌رود رسانه‌های وزین و معتبر در راستای روشن شدن اذعان عمومی بر اساس قانون اقدام به درج پاسخ نمایند.

سخنگوی سابق شورای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی از اظهارات فرماندار گچساران مبنی بر این‌که «خدا نکند برخی از مصوبات تکان دهنده شورا را اعلام کنم» گفت: جای تأسف است که یک فرماندار اطلاع چندانی از قوانین نظام جمهوری اسلامی نداشته باشد و نداند که در این نظام هیچ فرد و گروهی به تنهایی قادر به تصمیم‌گیری نیستند.

حاتمی ادامه داد: در نظام انقلاب اسلامی دست روی دست زیاد است و حتی رئیس جمهور نیز به تنهایی قدرت اتخاذ برخی تصمیمات را ندارد و باید پیشنهادات وی از غربال مجلس و دیگر نهادها بگذرد.

فرمانداران نخستین تصویب کننده مصوبات شورای شهر هستند/ اگر مصوبه‌ای خلاف باشد فرماندار نیز مقصر است

وی تأکید کرد: مصوبات شورا نیز روندی اینگونه دارد به این معنا که نخستین کسی که مصوبات را تصویب می‌کند فرماندار یک شهرستان و کمیته انطباق است و بعد از آن این مصوبات جهت تأیید نهایی به استان رفته و بس از ۱۴ روز نیز به اجرا در می‌آید.

حاتمی خطاب به فرماندار گچساران یادآور شد: اگر مصوبه‌ای خلاف قانون باشد، جنابعالی نیز به همان اندازه مقصر هستید که ما در آن مقصر هستیم.

این عضو سابق شورای اسلامی شهر دوگنبدان با اشاره به بخش دیگری از اظهارات فرماندار گچساران مبنی بر این‌که «ماده ۱۳ برای کمک به بعضی از افراد تعریف شده است نه ورزشکاران و دیگر صنوف» متذکر شد: وقتی ورزشکاری با هزینه شخصی تا مالزی رفته و موفق به کسب عنوان قهرمانی می‌شود و مصوب هیئت وزریران نیز مبنی بر این‌ است که اگر ورزشکاری در سطح ملی و بین‌المللی موفق به کسب مقام قهرمانی شود، شهرداری‌ها و دیگر دستگاه‌ها در راستای تشویق این افراد موظف به ارائه امکانات از جمله یک قطعه زمین می‌باشند، بیان این اظهارات از جانب فرماندار گچساران که مدیرکل سابق ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز بوده است، عجیب به نظر می‌رسد.

آقای فرماندار اگر واگذاری‌ها خلاف بوده، چرا آن را تأیید کردید

وی با طرح این پرسش که آیا نوع واگذاری‌ خلاف قانون بوده که جز آمار و ارقام تکان دهنده عنوان شده است، خطاب به فرماندار گچساران متذکر شد: اگر این واگذاری خلاف قانون بوده است؛ چرا شما در مقام فرمانداری گچساران آن را تأیید کرده‌اید.

حاتمی عنوان کرد: اینجانب به مدت پنج سال ریاست شورای شهرستان را برعهده داشتم که در این مدت کسانی به این شورا مراجعه کردند که نامه‌های از سوی فرمانداری برای دریافت زمین همراه داشتند که البته اسناد این نامه‌ها موجود است و افراد دیگری نیز با چاشنی‌های تلفنی و غیره جهت دریافت زمین در قالب‌های گوناگون به شورا مراجعه می‌کردند که شورای شهر تا حد توان با این موضوع مخالفت کرده و در جایی که در تنگنا قرار می‌گرفتیم؛ با رسانه‌ای کردن موضوع از اجرای آن جلوگیری می‌کردیم.

مدرکی علیه شورا باشد در هر محکمه‌ای پاسخگو هستیم

سخنگوی سابق شورای کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: جهت تأیید سخنان من می‌توانید آرشیو رسانه‌ها را رصد کرده و کافی است نام مرا در اینترنت بنویسید تا همه چیز روشن و مسجل شود.

حاتمی خطاب به فرماندار گچساران یادآور شد: جناب آقای فرماندار شاید به برخی از شوراها امتیازاتی داده شد اما شورای دور سوم مبرا از هرگونه امتیاز به نفع خود و زیاده خواهی بود؛ بنابریان اگر جنابعالی مدرکی علیه شورا و شهردار دوگنبدان که از جنس شورا بوده و پاک بودن وی بر همگان از جمله مخالفان روشن بود؛ ارائه دهید در هر محکمه‌ای حاضر به پاسخگویی هستیم.

شما هيچ وقت نمي‌توانيد دايه بهتر از مادر باشيد

وی در ادامه بیان کرد: آقای فرماندار ما اعتقاد داریم که قبل از این‌که جنابعالی برای بیت‌المال دلسوز باشید ما خودمان برای دنیا و آخرت خود دلسوز و نگران هستیم و شما هم هم هیچ وقت نمی‌توانید دایه بهتر از مادر باشید.

حاتمی عنوان کرد: شاید یکی از دلایل پاک بودن شورای سوم از برخی تهمت‌ها بی‌نیاز بودن اعضا از نظر مالی بود و البته همه نیز مرا به خوبی می‌شناسند و این‌که من انسانی قانع هستم.

عضو سابق شورای اسلامی شهر دوگنبدان اظهار کرد: آقای فرماندار؛ فرمایشات جنابعالی افترا محض بوده و ما اعضای شورای سوم می‌توانیم با استناد به قانون از شما شاکی باشیم اما به خاطر حفظ نظم و آرامش عمومی این کار را نمی‌کنیم.

حاتمی در پایان جوابیه شورا به فرماندار گچساران یادآور شد: در پایان جوابیه خود دو نکته را به شما یادآوری می‌کنم که قطعا در آینده به درد شما می‌خورد؛ نخستین نکته این است که یك مسئول باید انتقادپذیر باشد و روح انتقادپذیری را در خود تقویت کند زیرا انتقاد سبب نمایان کردن کاستی‌ها می‌شود نه این‌که فرد انتقادگر را ممنوع‌الجلسه کند و به همه سفارش دهد وی را در جلسات راه ندهند.

وی افزود: دومین نکته این است که یک مسئول باید این نکته را بپذیرد که اجرای خوب نقش مهم‌تر از اجرای نقش خوب باشد؛ شاید شما فرماندار خوبی باشید اما این کافی نیست و یک شهر آباد علاوه بر یک فرماندار خوب نیازمند تلاش و کوشش افراد توانمند و خلاق شهر بوده زیرا یک فرماندار شایسته با داشتن این نیروها می‌تواند از مدیریت خود بهترین نتیجه را بگیرد و فرماندار شهری آباد باشد.


آدرس کوتاه :

  1. بی طرف   ۱۳۹۲-۰۶-۱۴  

    اقای فرماندار کوچنی په ارراست ایگی بگو

  2. حافظی   ۱۳۹۲-۰۶-۱۵  

    فرماندار نباید میگفت .خانم حاتمی بیشترازفرماندار قانون بلده کاش خانم حاتمی فرماندارمیشد