انگار نه انگار مردم ایران در ۲۴ خرداد ماه 92 به جریان اعتدال رای دادند و به افراط «نه» گفتند. در روز اول رای اعتماد اما مخالفان کابینه به گونه ...
کد خبر : 276

انگار نه انگار مردم ایران در ۲۴ خرداد ماه 92 به جریان اعتدال رای دادند و به افراط «نه» گفتند. در روز اول رای اعتماد اما مخالفان کابینه به گونه ای سخن گفتند که کمتر نشانی از نقد برنامه ها داشت و رویکرد سیاسی را به چالش گرفتند.

خبرنما- در روز اول رای اعتماد به فهرست وزیران پیشنهادی دولت تدبیر و امید، مخالفان -که به نظر می رسید در اقلیت قرار دارند – به جای پرداختن به توانایی‌ها و همچنین برنامه‌های ارایه شده به حوادث پس از انتخابات 88 نقب زدند.خبرنگار پارلمانی «عصر ایران» در حاشیه بحث های روز دوشنبه و درباره نوع مواجهه با وزیران پیشنهادی در مجلس با سه تن از نمایندگان گفت و گو کرده است:
علیرضا محجوب: افراطی‌ها دست بردار نیستند
علیرضا محجوب نماینده تهران گفت: متاسفانه افراطی‌ها با وجود «نه»مردم به افراط و تفریط همچنان تلاش می‌کنند فضای مجلس را متشنج کنند تا شاید از این طریق بتوانند به خواست ها و اهداف سیاسی خود برسند.وی ادامه داد: جای تاسف دارد که عده‌ای با تکیه بر رفتاری خاص و ادبیاتی خاص‌تر به راحتی به خود اجازه می‌دهند بی توجه به‌ جایگاه نمایندگی، وجهه مجلس را در اذهان عمومی مخدوش کنند. وقتی مردم احساس کنند نمایندگان به خواست هایشان بی‌تفاوت اندو فقط اهداف سیاسی خود را پیگیری می‌کنند، طبیعی است اعتماد به آنها از بین می رود.دبیر کل خانه کارگر با اشاره به مشکلات پیش روی جامعه تصریح کرد: این دعوا‌ها و بگو مگو‌ها سیاسی و انتقام جویانه در شرایطی رخ می‌دهد که مردم ایران و خاصه کارگران از مشکلات معیشتی و همچنین محدودیت های مختلف در رنج هستند و فراموش کردن مشکل اصلی مردم و ایفای وظیفه‌ نمایندگی گناهی نابخشودنی است اما شاهد این واقعیت تلخ هستیم که برخی به جای توجه به نیازهای جامعه قصد دارند با مخالفان سیاسی خود تسویه حساب کنند.

جواد جهانگیرزاده: مردم نگران اند
عضو سابق هیات رییسه مجلس که چندی است پایین نشین است در باره حاشیه های روز اول رای اعتماد به کابینه روحانی گفت: پاره ای رفتارهای روز دوشنبه در مجلس تنها مردم را نگران می کند.جواد جهانگیرزاده که در روز اول به عنوان موافق کلیات کابینه و برنامه دولت سخن گفت ،ادامه داد: دولت دکتر روحانی با شعار اعتدال روی کار آمد و به همین دلیل رییس جمهوری از افرادی در کابینه خود استفاده کرده  که بیش از اینکه وجهه سیاسی شان شاخص باشد، در حوزه کاری خود به عنوان چهره‌هایی برجسته و کاردان مطرح هستند. از این رو جای شگفتی است که چگونه می‌توانند کارنامه درخشان آن‌ها را نادیده بگیرند و به خود اجازه مخالفت با افرادی را بدهند که واقعا در ردیف مدیران نخبه جمهوری اسلامی قرار دارنذ.نماینده مردم ارومیه در پایان تصریح کرد: مجلس جایگاهی رفیع دارد و به همین دلیل هیچ کس نباید با ندانم کاری وجهه این نهاد را مخدوش کند.  امابرخی آقایان انگار برای دعوا به بهارستان می‌آیند و انگار نه انگار که مردم در ۲۴ خرداد ماه 92 به جریان اعتدال رای دادند تا ریشه افراطی‌گری را بخشکانند. اما بعضی همجنان در حال نزاع هستند و حتی اعتدال را به عنوان یک  اتهام به مخالفان خود نسبت می‌دهند.

کمال الدین پیرموذن: مجلس جای دعوا نیست
نماینده اردبیل هم معتقد است: متاسفانه در جلسه رای گیری وزرای کابینه اتفاقاتی افتاد که سؤالاتی در ذهن مردم ایجاد کرد.آن‌ها حتما از خود می‌پرسند  چرا مجلس -که نهاد قانونگذار است – به جای پرداختن به اصل موضوع دنبال این بودند تا با طرح مسایلی فرعی بحث را منحرف کند.کمال الدین پیرموذن همچنین در ادامه با اشاره به اینکه مباحث مربوط به انتخابات ۸۸ بحث اول روز اول بود، ادامه داد: تکلیف ما در قبال فهرست دکتر روحانی مشخص بود. نمایندگان طبق عرف باید بعد از یک هفته بررسی نظر کار‌شناسی خود را درباره هر کدام از وزیران پیشنهادی ارایه می‌کردند. اما متاسفانه آنجه به نمایش گذاشته شد توسل به اتفاقات ۴ سال گذشته بود و بر این اساس گزینه‌هایی از لیست موجود را فاقد صلاحیت برای حضور در دولت معرفی کنند تا این پرسش در ذهن مردم به وجود آید که اگر آن‌ها توانایی لازم را ندارند، چرا به جای اشاره به ضعف‌هایشان، مسایل جانبی مطرح می‌شود؟نماینده اردبیل در پایان گفت: مجلس جای دفاع از حقوق ملت است. پس لازم است به جای سیاسی کاری و تکیه بر حب و بغض ها بکوشیم به عموم مردم خدمت کنیم.


آدرس کوتاه :