سرویس سیاسی خبرنما: بیش از پنجاه روز از انتخابات شورای چهارم شهر وروستا میگذرد. ترکیب اعضای منتخب این دوره در شهر یاسوج ، به علت افت معدل سنی این دوره ...
کد خبر : 1243

سرویس سیاسی خبرنما: بیش از پنجاه روز از انتخابات شورای چهارم شهر وروستا میگذرد. ترکیب اعضای منتخب این دوره در شهر یاسوج ، به علت افت معدل سنی این دوره نسبت به دوره قبل ، نوید روزهای خوبی را به مردم میداد.

با آغاز به  کار شورای چهارم  شهریاسوج ،  چشم ها خیره به اولین و مهمترین عملکرد این شورا (یعنی انتخاب شهردار) شد.

انتخاب شهردار اما کمی به طول انجامید. زمزمه هایی مبنی بر اختلاف شدید اعضای شورا به گوش میرسید. “زمزمه ها” این گمانه را قوی می کرد که شورای جدید برسبیل دوره های پیشین رفتار میکند.

اساسا یکی از علل اقبال خوب مردم به افراد جوان و بعضا گمنام  دراین دوره این بود که مردم از باند بازی  و لابی گری های غیر تخصصی در دوره های پیش خسته شده بودند. به همین علت مردم به سیمای کم موی وبعضا بی مو! وفهرست مدارک تخصصی درحوزه فنی کاندیدهای شورای شهر این دوره اعتماد کردند.

خلاصه! خبرهای غیر رسمی حکایت از این میکرد که سازِ شوم دوره های قبل دارد کوک میشود. تا اینکه با مصاحبه یکی از اعضای این شورا، این گمانه ها رنگ واقعیت به خود گرفت.

زهرا زمانی منتخب اول شورای چهارم شهر یاسوج درمصاحبه ای از دست هایی خبر داد که قرار است آنها را رو کند!

زهرا زمانی: ناگفته های شورای چهارم را به رسانه ها ومردم می گویم

zahra zamani

تنها زن عضو شورای چهارم شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ناگفته ها را به رسانه ها و مطبوعات خواهم گفت.

خبرنما-زهرا زمانی افزود: انشاء الله همه حرف های خود را درخصوص وضعیت شورای شهر و انتخاب شهردار را در جمع خبرنگاران رسانه های مختلف استان خواهم گفت و به مردم اطلاع رسانی می کنم.

وی اظهارکرد: یکسری چیزهای وجود دارد که هم اکنون من نمی توانم بگویم و بعدا از طریق رسانه ها خواهم گفت.

عضو شورای چهارم شهر یاسوج بیان کرد:  به بانوان و آقایان ثابت خواهم کرد که هنوز جایگاه یک خانم در یک استان عشیره ای و قبیله ای کجا باید باشد و متأسفانه هنوز مرد سالاری در این استان حاکم است و یک خانم را بعنوان یک نفر دارای جایگاه مشخص نمی دانند.

زمانی تصریح کرد: وقتی که بعنوان یک زن ۱۱ هزار رأی کسب کردم و بعنوان نفر اول  از سوی مردم انتخاب شدم پس مطمئنا مردم توقع و انتظار بیشتری از من دارند و من هم این انتظارات را برآورده خواهم کرد.

وی ادامه داد: تنها یک دعوت نامه رسمی به دست ما رسید و آن هم امروز چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه بود و انشاء الله در جلسه بعدی شورا حتما شرکت خواهم کرد و ناگفته های زیادی وجود دارد که انها را به مردم خواهم گفت تا مسایل برای آنها روشن شود.

تنها زن عضو شورای چهارم شهر یاسوج بیان کرد: وقتی صحبت کردم، مسایل را روشن می کنم  که مردم متوجه خواهند شد حق با کیست.

اما این پایان ماجرا نبود…

ساعتی پس از مصاحبه زهرا زمانی، سایت های خبری، خبر ار از آبستراکسیون درجلسه انتخاب شهردار توسط پنج نفر از اعضا ی شورا  را دادند.

“آبستراکسیون”اردشیری، علی پور ،زمانی ،پایدار وخدابخش امیری

پنج نفر از اعضای شورای شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل اختلاف با ۶ نفر از اعضای این شورا در دومین جلسه تعیین و تکلیف شهردار یاسوج هم حضور پیدا نکردند.

222 آبستراکسیون اردشیری، علی‌پور، زمانی،پایدار و خدابخش امیری

شیروان وظیفه شناس، رییس شورای چهارم شهر یاسوج صبح امروز چهارشنبه، ۱۳ شهریور ماه در دومین نشست این شورا گفت: اولین نشست این شورا که در ساعت ۱۸ سه شنبه، ۱۲ شهریور ماه قرار بود برگزار شود به دلیل حضور نیافتن پنج نفر از اعضای شورا رسمیت نیافت.

وی افزود:ما بصورت رسمی از این افراد جهت شرکت در جلسه تعیین شهردار جدید دعوت کرده ایم که متأسفانه باز هم حضور پیدا نکردند و به همین دلیل جلسه شورا به حد نصاب نرسیده است.

وظیفه شناس در خصوص برخی اظهار نظرها در مورد دخالت نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در این باره اظهار کرد: زارعی نماینده شهرستان خود را وارد مسایل تشنج زا و ایجاد تشتت نمی کند و خود را هزینه این گونه مسایل نخواهد کرد.

رییس شورای چهارم شهر یاسوج خاطرنشان کرد: شهردار گذشته عملکردی داشته و کارهایی نیز انجام داده است اما اعضای شورای جدید به اجماع رسیدند که شهرداری جدید برای خدمات رسانی بهتر به مردم انتخاب کنند و ما اعضای شورای شهر هیچ مطلبی را با رضای خداوند و مطالبات و مشکلات مردم عوض نخواهیم کرد.

وظیفه شناس بیان کرد: در راستای آنچه در قانون برای ما مشخص شده حرکت می کنیم و هیچ چیزی را با مطالبات بحق مردم عوض نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما در چارچوب قانون حرکت خواهیم کرد و از قانون فراتر نخواهیم رفت و قانون گریزی نیز نخواهیم کرد.

اولین جلسه شورای شهر یاسوج که قرار بود ساعت ۱۸ سه شنبه، ۱۲ شهریور ماه تشکیل شود به دلیل حضور نیافتن پنج نفر از اعضا و به حد نصاب نرسیدن جلسه رسمیت نیافت که اعضای حاضر در جلسه شیروان وظیفه شناس، هدایت اکبری، هدایت امیری، محسن مفتح، مرتضی فروغی فرد و علی اکبری تبار بودند.

غایبان این دو جلسه سرافراز اردشیری، علی علی پور، زهرا زمانی، خدابخش امیری و سعید پایدار بودند.

قرار شد که جلسه سوم روز شنبه، ۱۸ شهریور ماه با دعدت کتبی از غایبان تشکیل و در صورتی که حضور نیابند در جلسه ای با حضور فرماندار و اعضای علی البدل بریا غایبان تعیین تکلیف شود.

یکی  از اعضای شورای شهر یاسوج در گفتگو با خبرنما از تصمیمات “باند گونه” شش  نفر از اعضا خبر داد.
این عضو شورا معتقد بود، این شش نفر با برگزاری جلسات پنهانی بر سر انتخاب شهردار بدون مشورت با سایر اعضا توافق کردند. به گفته وی، این شش نفر در جلسات مخفیانه خود نه تنها شهردار که معاونانش را نیز انتخاب کرده اند!
گفتنی است طبق قوانین شورای شهر، مصوبات این شورا می تواند حداقلِ اکثریت آرا را داشته باشد. به تعبیری در یک شورا یازده نفره اگر شش نفر از اعضای این شورا در موضوعی هم رای باشند آن موضوع به تصویب خواهد رسید. حال باتوجه به اینکه اعضای شورای شهر یاسوج یازده نفر میباشد، اگر شش نفر از اعضای این شورا باهم ائتلاف کنند،عملا پنج نفر دیگر نقش چندانی درتصمیمات نخواهند داشت حتی اگر آن پنج نفر هم رای نیز باشند. در این میان در صورت عدم مشورت آن شش نفر با پنج نفر دیگر، عملاً  استبداد پنهان شکل خواهد گرفت و جلسات شورا تبدیل به دیکتاتوری شش نفر بر پنج نفر خواهد شد!

آدرس کوتاه :

 1. titi   ۱۳۹۲-۰۶-۱۵  

  …خانم زمانی
  اما استناد کن …اگه لازم بشه در همین سایت جوابتو میدهم

 2. ناشناس   ۱۳۹۲-۰۶-۱۶  

  titi شما كه به شان يك خانم توجه نداريد پاسختان هم مشخصه كه مثل تيم 6 نفره تان عملي احساسي است

  • م.ص   ۱۳۹۲-۰۹-۱۹  

   انقدر نگفته زیاد است که اگر زمانی زبان هدایت خواه و سیاست چراغزاده را یکجا داشته باشد باز هم در این مافیای انتصابات کم می آورد .البته تب ایشان هم فرو کش میکند.

 3. همشهری   ۱۳۹۲-۱۱-۰۶  

  از کلمه اول تیتر خبر (دیکتاتور) میشه فهمید این نوشته کی هست چرا که چندین جا هم لابلای صحبتاش از این عبارات استفاده کرده، یکی از اعضای شورای شهر که ناکام موند توی معادلات سیاسی و از بستگان مدیریت سایت هم هست

 4. دانشجو   ۱۳۹۴-۱۱-۰۹  

  آفرین خانم هاشمی
  همجنان دامه دهید انشاالله تلاش های شما نتیجه خواهد داد، مردان باید بدانند که زنان می توانند کارهای را حتی بهتر از آنها انجا م داد.