سیاست > مجلس - رئیس جمهور خط قرمز کابینه یازدهم را مشخص کرد. به گزارش خبرنما، در ادامه جلسه علنی عصر امروز مجلس حجت الاسلام حسن روحانی در ادامه سخنان خود در دفاع از ...
کد خبر : 423
سیاست > مجلس – رئیس جمهور خط قرمز کابینه یازدهم را مشخص کرد.

به گزارش خبرنما، در ادامه جلسه علنی عصر امروز مجلس حجت الاسلام حسن روحانی در ادامه سخنان خود در دفاع از وزیران پیشنهادی خود گفت: خدمت شما نمایندگان می گویم من در پیشگاه خداوند خودم را موظف می دانستم و می دانم که آنچه می دانستم از کابینه را با صداقت و صراحت و قبول مسئولیت در روز قیامت به شما اعلام کنم.

وی ادامه داد: نمایندگان هرچه گفتم یک شهادت شرعی بوده و به تمام الزامات این شهادت شرعی متعهد هستم. خداوندا تو خود شاهد باش که من جز حقیقت و راستی نگفتم و نخواهم گفت. تو خود شاهد باشد که هرچه گفتم برای ارتقا آگاهی کسانی بود که در معرض مسئولیت داوری مهمی قرار دارند. تو شاهد باشد تمام تلاشم را به کار بستم تا بهترین افراد را به نمایندگان ملت معرفی کنم در انتخاب این همکاران دقت، مشورت و همچنین رسیدگی و ارزیابی کامل انجام دادم تا شایستگی، توانایی و تعهد آنها برای مسئولیت های روشن باشد.

روحانی افزود: حتی یک روز و یک ساعت در جریان معرفی این وزیران وقت تلف نکردم و به دلیل حساسیت شرایط کشور و تاکید رهبری که به منر فرمودند هرچه سریع تر دولت را معرفی کن پس از تحلیف معرفی کردم و امروز خوشحالم به نقطه ای رسیدیم که با رای شما نمایندگان حماسه سیاسی کامل می شود.

رئیس جمهور خطاب به نمایندگان تصریح کرد: این شمایید و این خدای ناظر بر همه اعمال ما و این شمایید و چشم منتظر ملت بزرگوار ایران که نگاه آنها امروز به آرای شما است و این شمایید و این طمع دشمنان که همیشه خواسته اند بین دولت و مجلس فاصله باشد که هرگز آنها خوشحال نباشند و نخواهند بود. رای امشب شما به همه اعضای کابینه است.

وی افزود: برخی نوشته اند فلانی خوشحال می شود اگر چند وزیرش رای نیاورد. خوشحال می شوم اگر همه وزرای بنده رای بی آورند. بی تردید با رای شما به تمام وزرا کار دولت در تمام بخش ها سریعتر آغاز خواهد شد که این خواست و انتظار مردم است و انشاالله با رای شما هم لبخند بر لبان ملت و هم شادی رهبری را به همراه خواهد داشت.

روحانی تاکید کرد: خط قرمز من و شما با همه وزرای ما امانتداری در بیت المال، رعایت رهنمودهای رهبری، حراست از عزت کشور و صیانت از حقوق مسلم ایران و پایداری از اخلاق و احکام نورانی اسلام است. و هر کس از این خط قرمز عبور کند جایی در حلقه خدمتگذاران این دولت نخواهد داشت.


آدرس کوتاه :

بر چسب ها: , ,