خبرنما – خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: پهلوان کسی است که روحش حاکم بر توان و نیروی اوست و قدرت بر قدرت دارد. به گزارش خبرنگار ...
کد خبر : 312
خبرنما – خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: پهلوان کسی است که روحش حاکم بر توان و نیروی اوست و قدرت بر قدرت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از پیشکسوت ورزشی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خصوصیات اخلاقی حضرت علی (ع) اظهار داشت: باید پشت هر قهرمانی، پهلوان و پشت هر زور و بازویی مردانگی باشد.

وی با بیان اینکه مردانگی به رها کردن مشت نیست بلکه به درست رها کردن مشت است، اظهار داشت: قهرمانی، پیروزی بر پایه اصول انسانی و اخلاقی است.

آیت الله ملک حسینی تختی را نمونه بارز یک قهرمان و پهلوان دانست و گفت: قهرمانان شوروی سابق نیز از تختی به بزرگی و نماد انسانیت یاد می کردند.

وی در ادامه با تشریح مفهوم قدرت گفت: قدرت، نیرو و توان نیست بلکه انسان قدرتمند کسی است که قدرت بر قدرت داشته باشد یعنی قدرتش تحت سیطره روح قوی او باشد تا بتواند یک جایی آن را رها و جایی آن را کنترل کند.

پیشکسوتان هویت امروز ورزش استان هستند

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس تصریح کرد: شجاعت و پهلوانی به معنای برون داد قدرت نیست بلکه برونداد قدرت بر قدرت است و در واقع شجاعت کنترل قدرت است.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: ایران و ایرانی و پیشکسوتان نشان دادند که همیشه نماد عزت، جوانمردی، و دفاع از مظلوم بوده اند.

وی بیان داشت: هیچ پیشکسوتی به خاطر زور بازویش تجلیل نمی شود بلکه به خاطر روح جوانمردی، مروت و شرافت انسانی تکریم می شوند.

وی بر تکریم پیشکسوتان تاکید کرد و اظهار داشت: پیشکسوتان هویت امروز ورزش استان هستند و تکریم آنان موجب ایجاد انگیزه بیشتر در جوانان خواهد شد.


آدرس کوتاه :

بر چسب ها: