غلامرضا تاجگردون (موافق): ربیعی به دلیل توانایی که دارد می‌تواند گلوگاه‌های فسادی که در وزارت تعاون‌،کار و رفاه اجتماعی است را شناسایی کند / ربیعی به دلیل سوابقی که در ...
کد خبر : 338

غلامرضا تاجگردون (موافق): ربیعی به دلیل توانایی که دارد می‌تواند گلوگاه‌های فسادی که در وزارت تعاون‌،کار و رفاه اجتماعی است را شناسایی کند / ربیعی به دلیل سوابقی که در کارنامه خود دارد نگاه استراتژیک خواهد داشت و می‌تواند تلفیقی از این فعالیت‌ها را پیگیری کند.

خبرنما– روز سوم بررسی وضعیت وزیران پیشنهادی حسن روحانی رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی آغاز شده است.در دو جلسه گذشته سیاست‌ها و خط مشی دولت یازدهم و بررسی صلاحیت وزرای آموزش و پرورش،اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات امور خارجه،‌امور اقتصادی و دارایی،‌بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام شد.

نمایندگان مجلس در سومین روز جلسه رسیدگی صلاحیت وزرای دولت یازدهم برنامه‌ها و صلاحیت‌های فردی،‌اجتماعی و سیاسی وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌جهاد کشاورزی،‌دادگستری، دفاع، راه و شهرسازی،‌صنعت و معدن و تجارت، علوم و تحقیقات،‌فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌کشور، نفت، نیرو و ورزش را در دستور کار دارند.

در جلسات امروز که در نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود، در صورت به پایان رسیدن بررسی برنامه‌ها و صلاحیت‌ وزرای پیشنهادی،‌آمارگیری جداگانه برای اعلام نظر نهایی مجلس در خصوص وزرای پیشنهادی نیز انجام خواهد شد.

مهمترین مطالب مطرح شده در جلسه به این شرح است:

بررسی وضعیت علی ربیعی وزیر پیشنهادی تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی

– غلامرضا تاجگردون (موافق): ربیعی به دلیل توانایی که دارد می‌تواند گلوگاه‌های فسادی که در وزارت تعاون‌،کار و رفاه اجتماعی است را شناسایی کند / ربیعی به دلیل سوابقی که در کارنامه خود دارد نگاه استراتژیک خواهد داشت و می‌تواند تلفیقی از این فعالیت‌ها را پیگیری کند.

– صابری (مخالف) : چه تضمینی است که تصمیمات ربیعی سیاسی نباشد / اگر امروز در استان‌ها یا شهرستان‌ها با یک اداره کل مربوط به یک وزارتخانه سر و کار داریم در این وزارتخانه با چهار اداره کل مواجهیم؛ سازمان تامین اجتماعی و مسائل آن، شستا به عنوان بزرگترین زنجیر اقتصادی ایران، نیروی کار جامعه به گرفتاری‌های آن، بیمه و ناملایمات حوزه بازنشستگی تنها بخش کوچکی از موضوعات مربوط به این وزارتخانه است / نسبت‌های علمی و تجربی وزیر پیشنهادی با این وزارتخانه چیست/  اگرچه میانگین داشتن تجربه و تخصص برای پذیرفت مسئولیت یک وزارتخانه موثر است و با احترام به تجربه آقای ربیعی در حوزه کارگری اما 30 سال ممارست وی در حوزه‌های اطلاعاتی و امنیتی و دانشگاهی کفایت تجربه کافی برای این مسئولیت نیست.

–  ربیعی در دفاع از برنامه خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: برخی کابینه پیشنهادی را کابینه امنیتی می دانند، این ایرادی ندارد. هوشمندترین افراد در بخش های امنیتی کار کرده اند. بیشترین فعالیت های فرهنگی در شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته. من یک پاسدار بوده ام و به گذشته خودم افتخار می کنم / این وزارتخانه یک مدیر استراتژیست می خواهد و من یک مدیر استراتژیست هستم که می تواند این سه حوزه را با هم پیوند دهد / تمام صندوق های بازنشستگی ما ورشکسته شده اند و این خط قرمز نظام است که من معتقدم بخشی از این مشکلات ناشی از سو مدیریت است.

– حسن روحانی رئیس جمهور وارد صحن علنی مجلس شد.


آدرس کوتاه :