مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد:


مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد: خبرنما-سرنجل‌کل ملک شخصی نیست بلکه متعلق به همه مردم استان است مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشت سرنجل‌کل ملک شخصی نیست بلکه ...
کد خبر : 1417
مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد:
خبرنما-سرنجل‌کل ملک شخصی نیست بلکه متعلق به همه مردم استان است

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشت سرنجل‌کل ملک شخصی نیست بلکه متعلق به همه مردم استان و کشور است.

خبرگزاری فارس: سرنجل‌کل ملک شخصی نیست بلکه متعلق به همه مردم استان است

محمدرضا جهان‌آرا شامگاه سه‌شنبه در کارگروه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: منطقه سرنجل‌کل چشم و چراغ مناطق تفریحی شهر یاسوج و استان است.

مدیرکل منابع طبیعی این استان افزود: مردم ما نه تنها در یک فصل بلکه در همه فصول سال به این دشت برای آرامش پناه می‌آورند که از اداره‌کل گردشگری همواره خواسته‌ایم یک طرح مصوب گردشگری بیاورند که نقشه در آن جانمایی شده باشد.

این مسئول حفظ و نگهداری از عرصه‌های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اگر این طرح تدارک دیده شود این دشت را در قالب گردشگری معرفی خواهیم کرد.

وی از حوادث سال گذشته که بر این دشت گذشت سخن گفت و افزود: سال گذشته عده‌ای متخلف با تراکتور به جان دشت افتادند و قسمت‌هایی از آن را زخمی کردند.

جهان‌آرا با ذکر این مطلب که نباید به اقدامات متخلفین شکل قانونی دهیم، تصریح کرد: عده‌ای با حفر چاه دستشویی یا هر کار دیگر و به بهانه احداث زیرساخت‌های تفریحی درصدد تصرف این دشت هستند که سند آن جزو عرصه‌های ملی به شمار می‌رود و قانوناً در اختیار دولت جمهوری اسلامی قرار دارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که بهترین حالت برای دشت سرنجل‌کل از نگاه منابع طبیعی این است که آن را به همان حالت چمنزار خود رها کنیم تا مردم مطابق سالیان گذشته از آن بهره ببرند، عنوان کرد: اگر اداره‌کل گردشگری واقعاً بنای کار و بنیان‌ گذاشتن زیرساخت‌ها را دارد نباید اجازه دهد که از آن سوء استفاده شود چرا که این دشت نه متعلق به یک نفر بلکه به همه مردم استان تعلق دارد.

این مسئول از حقوق عرفی مردم استان بر 90 درصد از عرصه‌های طبیعی گفت و افزود: این دلیل نمی‌شود که چون حقوق عرفی دارند همه این 90 درصد عرصه را تصاحب کنند و دشت سرنجل‌کل هم از چنین قاعده‌ای مستثنی نیست.

وی دستکاری در این دشت را تحت هر عنوانی غیر قابل پذیرش دانست و افزود: اگر گردشگری بنای کار دارد طرحی مصوب بیاورد و در گوشه‌ای از آن با رعایت قانون مشغول به کار شود.

منبع:فارس


آدرس کوتاه :

  1. aaa   ۱۳۹۲-۰۶-۲۳  

    منابع طبیعی است وباید به همین شکل بماند