'علی قربانیان' شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سه عضو یک خانواده در خانه باغی در دشت علیجانزاده (حاشیه پل جاده جدید کاشان) از ...
کد خبر : 65790

'علی قربانیان' شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سه عضو یک خانواده در خانه باغی در دشت علیجانزاده (حاشیه پل جاده جدید کاشان) از بخاری قدیمی بدون لوله ای که گازسوز شده بود، استفاده می کردند که در نتیجه این بی احتیاطی مسموم شدند.
وی با اشاره به اعزام ۲ دستگاه آمبولانس به محل حادثه افزود: بسته بودن فضا و قرار داشتن در اتاقی فاقد منفذ به بیرون موجب مسمومیت این خانواده با گاز و در نهایت مرگ دختر ۱۴ ساله این خانواده شد، مادر خانواده به دلیل وخامت حال به بیمارستان شهید بهشتی کاشان انتقال یافت و جوان دیگر این خانواده هم جان سالم به در برد.
رئیس امور مناطق مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آران و بیدگل بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما انتظار می رود مردم در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی دقت و ایمنی لازم را مد نظر قرار داده و از هر گونه اقدام خطرناک مانند استفاده از بخاری های بدون دودکش برای گرم کردن واحدهای مسکونی و محیط کار خودداری کنند.
او اضافه کرد: نشانه ها و علایم مسمومیت ناشی از گاز سردرد، ضعف بدنی، گلو درد، سرگیجه و خمیازه بیش از حد است و خانواده ها در صورت مشاهده چنین علائمی باید پیش از مسمومیت کامل از محیط آلوده خارج شوند.
پنج مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن از ابتدای سال جاری تا کنون در شهرستان آران و بیدگل رخ داده که تلفات جانی به همراه نداشته است.
سال گذشته نیز پنج نفر در ۲ حادثه جداگانه بر اساس مسمومیت ناشی از گاز در این شهرستان جان خود را از دست دادند.
گاز مونوکسید کربن از سوختن ناقص مواد حاوی کربن و ترکیب شدن آنها با اکسیژن تولید می‌ شود؛ این گاز می تواند با هموگلوبین خون ترکیب شده و این مولکول را از بین ببرد، در نتیجه بافت ها و اعضای بدن دچار کمبود اکسیژن شده و در نهایت قربانی جان خود را از دست می دهد.
دستگاه های حرارت مرکزی، بخاری، آب گرمکن، اجاق ‌ها، گاز آشپزخانه و خودروها از جمله تولید کنندگان گاز مونوکسید کربن هستند.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: حسین منصوری فر** انتشار دهنده: محمد ملا حمزه زاده
۷۴۷۲/۸۱۲۳


آدرس کوتاه :