سخنی با استاندار:


  سیدولی موسوی /مدیرمسئول نسیم دنا/بالاخره پس از خلق حماسه سیاسی ملت ایران در 24خرداد سال جاری وانتخاب دکتر روحانی به منصب ریاست جمهوری وانتخاب مشی اعتدال ومیانه روی بارقه امید ونشاط ...
کد خبر : 2115

 

سیدولی موسوی /مدیرمسئول نسیم دنا/بالاخره پس از خلق حماسه سیاسی ملت ایران در 24خرداد سال جاری وانتخاب دکتر روحانی به منصب ریاست جمهوری وانتخاب مشی اعتدال ومیانه روی بارقه امید ونشاط درجای جای کشور عزیزمان ایران طنین انداز شد.البته حماسه سیاسی 24 خرداد که با لبیک به فرمان رهبر فرزانه انقلاب صورت گرفت پیامهای متعددی برای داخل وخارج از کشور داشت که احترام به قانون وقانون گرایی در این بین رنگ بوی پررنگ تری داشت.

سخنان متین ،آرام ودلنشین دکتر روحانی پس از انتخابات باعث آرامش وثبات فزاینده ای درکشور شد ودر سفر اخیر به سازمان ملل نیز روح عزتمندی واقتدار ملت ایران در مواضع وی موج می زد.

پس از انتخابات مردم به دنبال تغییرات در همه سطوح مدیریتی واجرایی کشور هستند تا با تزریق انرژی جدید شاهد خدمتگذاری بهتر به مردم وتوسعه ،آبادانی وپیشرفت در اقصی نقاط کشور باشیم .

باشکل گیری رسمی دولت تدبیر وامید انتخاب استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استانها کلید خورد که در جلسه اخیر دولت نیز استاندار کهگیلویه وبویراحمد که از نیروهای توانمند بومی وازفرزندان شایسته این استان است به عنوان استاندار انتخاب شد وباحضور وزیر کشور مراسم تودیع ومعارفه نیز برگزار شد.

خوشبختانه استان کهگیلویه وبویراحمد از پتانسیلها وتوانمندیهای انسانی وطبیعی بالایی برخوردار است که با کمی اغماض از برخی مسائل گذرا که هیچ سودی به نفع مردم ندارد می تواند از جهات گوناگون در کشور بدرخشد.

 امروز دیگر وقت آن فرا رسیده است که به مدیریت بومی احترام بگذاریم و دست به دست هم دهیم تا شاهد رشد وتوسعه استان در عصر کنونی باشیم.

کهگیلویه وبویراحمد با داشتن یک درصد خاک وجمعیت کشورظرفیتها وپتانسیلهای گوناگونی در بخشهای گوناگون دارد که متاسفانه به علت ضعف مدیریت و رفتارهای سلیقه ای مدیران ونداشتن برنامه ای مدون در جهت توسعه با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی هنوز ازبسیاری مشکلات ومحرومیت ها  رنج می برد. دارا بودن موقعیت استراتژیک طبیعی در بحث گردشگری وتولیدات کشاورزی ودارا بودن ۲۵ درصد نفت و۱۰درصد روان آب  کشورو منابع عظیم معدنی وجنگلی و آب هوای مطبوع در همه فصول سال این استان را می تواند به یکی از قطب های مهم اقتصادی وگردشگری کشور مبدل سازد ولی با کما ل تاسف  به علت نبود زیرساختهای مناسب در حوزه های گوناگون ونداشتن سند وبرنامه ای مدون واصولی که مدیران بر ریل آن حرکت کنند وعدم استفاده از مدیران متخصص و تغییر پی درپی مدیران  قطار پیشرفت آن به کندی حرکت می کند که با ریل گذاری اصولی و استفاده از ظرفیتهای توانمند انسانی در مسیر حرکت نیاز به توقف وبازنگری نداشته باشیم.

امید می رود مردم فهیم استان ،نخبگان وفعالان عرصه سیاسی ،اجتماعی وفرهنگی دوران طلایی مدیریت بومی استان را قدر بدانند وهمه کمک کنند تا قطار پیشرفت وتوسعه استان شتاب بگیرد .تازمینه وبستر لازم برای رشد فرزندان غیور این دیار در سطوح ملی فراهم شود.

بر حسب رسالت مطبوعاتی خویش نکاتی چند را به استاندار جدید استان گوشزد می کنیم وامیدواریم در برنامه های ایشان مدنظر قرار بگیرد.

جناب آقای  استاندار؛

 ارتباط نزدیک با مردم و بخصوص قشر محروم جامعه بدون هیچ واسطه، گاه در حل مسائل جاری چنان موثر واقع می شود و حقایق را برای شما آشکار می کند که ساعت ها کار کارشناسی و صرف وقت و هزینه قادر به انجام آن نیست پس هیچگاه خود را عملاً  و ان شاءالله نه درحد شعار از مردم جدا نکرده و این مهم را نیز به زیر مجموعه خود گوشزد کنید زیرا منصوبین شما در پست های اجرایی استان باید متوجه این مسئله باشند که اعمال خوب و بد آنها عمل فردی حساب نمی شود، بلکه مجازات و پاداش آنها بسته به خیل نظاره گرانشان افزایش می یابد و چه خوب است که با انجام وظایف خود در قبال مردم، پاداش خود را صدچندان کنند و از مکافات سنگین اعمال ناپسند به دور بمانند.

 دوران کوتاه زندگی هر انسان زمان اندکی است که برای ایفای نقش انسانی و اجتماعی در اختیار او قرار می گیرد و مجموعه اعمال و رفتار انسان در این زمان کوتاه علاوه بر تاثیر بر سرنوشت خود او در پیدایش تحولات اجتماعی نیز بی تاثیر نیست.

 اگر افراد در وقت توانایی و در فرصت هایی که در اختیار آنها قرار می گیرد از حق و عدالت پیروی کرده و خود را از هوای نفس و وسوسه های مادی و دنیوی برحذر دارند سعادت دنیا و آخرت را به دست می آورند و اگر از این فرصت ها برای ارضای هوای نفس استفاده کنند در اندک زمان همه چیز خود را از دست رفته می بینند

 نباید فراموش کرد که ارج نهادن به منافع عمومی از علائم محبت به قانون و مردم است و هرچند صرفاً با تعویض کارگزاران حکومتی و مدیران اجرایی نمی توان به اصلاح امور اداری پرداخت در عوض با افزایش شیوه های نو می توان به روش های کهنه و ناکارآمد پایان داد که این امر هم در ابتدا نیاز به ارزیابی ها و بررسی احتمالات نو دارد.

وحدت بین نماینده ولی فقیه در استان و ائمه  جمعه استان، حوزه‌های علیمه، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، خبرنگاران و مسئولان موجب پیشرفت استان زیبای کهگیلویه وبویراحمد و به نفع امنیت ملی ما است و امید می‌رود با حضور حضرتعالی  که از نیروهای توانمند بومی هستید به عنوان نماینده عالی دولت دهم در استان شاهد این وحدت وهمدلی باشیم. البته حرکتها باید در چهارچوب قانون باشد وهمه تسلیم قانون باشند وکسی خارج از قانون انتظار غیر منطقی نداشته باشد.

جناب آقای استاندار

درانتخاب معاونین وهمکاران خویش ومدیران دستگاهای اجرایی به تعبیر خود شما اصل بر تخصص گرایی وکار بلد بودن باشد تا کارها نلنگد وبا تدبیر وهوشمندی شاهد خدمتگذاری بهتر به مردم عزیزمان باشیم . متاسفانه برخی از مدیران در میان مردم نیستند وخود را در اتاقهای کوچک مدیریتی محصور کرده اند و دیدن آنها نیاز به برنامه درازمدت است که شاید ماهها طول بکشدکه باید چنین مدیرانی که پاسخگوی مردم ورسانه ها نیستند شناسایی وتذکرات لازم به آنها داده شود.

جناب آقای استاندار

امروز متاسفانه جوانان این استان از بیکاری رنج می‌برند، جا دارد در این زمینه تدابیری اندیشده شود تا در آینده نزدیک شاهد  اشتغال جوانان تحصیل کرده دانشگاهی در استان باشیم.

تشکیل جلسات ادارات ونهادهای دولتی در غیر از تیم اداری کاری ارزشمند است که متاسفانه علی رغم تاکید استانداران قبلی متاسفانه برخی مدیران به آن پایبند نبودند.وامید می رود باتوجه به دوری مسافت شهرستانها وبخشها ومراجعه مردم این نکته مدنظر قرار بگیرد تا شاهد رضایت مندی مردم در دولت تدبیر وامید باشیم.

 جناب استاندار

با توجه به نقش مطبوعات و رسانه‌ها در استان  که بسیار تاثیرگذار هستند امید می‌رود شاهد تعامل و همدلی بین این قشر که شب و روز را نمی‌شناسد با مسئولان استان باشیم ومدیران استان از ظرفیت عظیم رسانه ای در استان برای بیان خدمات نظام اسلامی بهره کافی را ببرند ورسانه گریز نباشند.

از ویژگیهای مدیریت در عصر ارتباطات واطلاعات رسانه ای بودن است که متاسفانه برخی مدیران  امروز استان در طول قریب به ۸ سال مدیریت خود هنوز یک نشست خبری برگزار نکرده اند که پاسخگوی رسانه ها باشند ودر یک جمله باید بگویم که این افراد اعتقادی به کار رسانه ندارند ودر حوزه آنها سوالات متعددی در افکار عمومی وجود دارد که امیدواریم حضرتعالی در جلسات شورای اداری مدیران را ملزم به ارتباط تنگاتنگ با رسانه ها توصیه نمایید .

جناب آقای استاندار

استان کهگیلویه وبویراحمد با همه منابع خدادادی، توانمندیها وظرفیتهای خوبی که دارد احتیاج به تصویب برنامه هایی جهت توسعه وپیشرفت در سطح کلان داردکه با تغییر مدیران دستخوش تغییرمطابق سلیقه آنها قرار نگیرد .هنر مدیریت ساماندهی وضع موجود واستفاده بهینه از امکانات است که استاندار محترم با بازدید سرزده از دستگاههای اجرایی استان و صحبت چهره به چهره بامردم در سرعت بخشیدن به کارها همت گماشته ودر انتخاب مدیران به شاخصه های تخصص، تعهد، خلاقیت وکارامد ی توجه نماید تا با برنامه محوری نسبت به حل مشکلات وتوسعه استان بیندیشند. ودر این رهگذربه ضعف وقوت مدیران پی خواهد برد.
ضمن ارج نهادن به تلاشهای وافر استانداران قبلی امید می رود با برنامه ریزی اصولی شاهد پیشرفت وتوسعه استان در ابعاد مختلف باشیم .

 جناب آقای استاندار

 متاسفانه شایعه یک بیماری روانی در کهگیلویه وبویراحمد است که به علت عدم پاسخگویی مسئولین مرتبط در برخی مواقع به بدنه افکار عمومی رسوخ پیدا می کند که اطلاع رسانی به موقع مسئولان زمینه را برای شایعه سازان از بین خواهد برد.

نظارت بر دستگاههای اجرایی برای داشتن برنامه در جهت ارتباط با مردم و تکمیل پروژه ها و ایجاد زیرساختهای لازم بالاخص در بخش آب ،بهداشت ودرمان ،گردشگری ، راه وشهرسازی وکشاورزی بسیار ضروری به نظر می رسد که متاسفانه برای تغییرمدیریت  بسیاری از دستگاهای اجرایی باید به سرعت اما بادقت عمل کرد .

جناب آقای استاندار

 از دغدغه های جدی مردم این استان بحث استخدام هاست،دراستخدام نیروهابرای مشاغل آموزش عالی ،کارشناسی اداری ،نیروهای ساده اداری  نیروهای خدماتی  در کلیه نهادهای دولتی ونهادهای نظامی وانتظامی ودانشگاه های دولتی وغیر دولتی  نظارت کامل رااعمال نمایید تا تبعیض دراستخدام واشتغال ازبین برود وامید به نظام اسلامی درمردم تقویت شود

مسئولان بایدبه این نکته توجه کنند که پست و مقام ماندگاری ندارد و ارث و میراث پدری کسی نیست و خیلی‌ها آمدند و رفتند و خیلی‌ها خواهند آمد و روزی هم خواهند رفت اما تنها چیزی که برای مسئولان می‌ماند، خدمت صادقانه به مردم است که امروز یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است و رمز ماندگاری دولت در همین است.

 داشتن برنامه، پیگیر بودن ،نظارت وارتباط با مردم از دغدغه های جدی جنابعالی از مدیران خواهد بود که امید می رود با وحدت وهمدلی واستفاده از شایستگان در مسند مدیریت شاهد رشد وتعالی این دیار پرگهر باشیم.

انشاء الله امیدواریم همه بکوشیم هم به وظایفمان خوب آشنا باشیم وهم خوب به وظیفه مان عمل کنیم وتلاش کنیم به تعبیر امام راحلمان در سرزمین اعمال ورفتارمان هیچ بذری جز رضایت پروردگار نباشد.


آدرس کوتاه :