یک عضوشورای شهریاسوج:تلاش ما بر این بود که یک تیم جوان درکنار چندین عضو با تجربه در شورا بتواند بهترین نتیجه را رقم زند نه اینکه عده ای به صرف اینکه در اکثریت هستند بروند و در خفا و بدون مشورت با سایر اعضای شورا، فردی را برای شهرداری انتخاب کنند.
کد خبر : 1221
به گزارش خبرنما وبه نقل  خبرگزاری مهر: یک عضو شورای شهر یاسوج گفت: شهرداری که رای حداقلی اعضای شورای شهر را داشته باشد، به هیچ وجه در رفع مشکلات عدیده شهر موفق نخواهد بود.

علی علی پور  افزود: شهردار باید پشتوانه آرا داشته و از حمایت حداکثری اعضا برخوردار باشد تابتواند بر مشکلات فائق آید.

وی بیان کرد: تلاش ما بر این بود که یک تیم جوان درکنار چندین عضو با تجربه در شورا بتواند بهترین نتیجه را رقم زند نه اینکه عده ای به صرف اینکه در اکثریت هستند بروند و در خفا و بدون مشورت با سایر اعضای شورا، فردی را برای شهرداری انتخاب کنند.

علی پور تصریح کرد: همه اعضا باید در تصمیم‌گیری‌ها دخیل باشند و این شیوه که بدون نظرخواهی از همه اعضا فردی انتخاب شود، صحیح و درست نیست.

شهرداری که 20 میلیارد بدهی دارد باید با دولت تعامل داشته باشد

این عضو شورای شهر یاسوج بیان داشت: باید در وهله اول سرپرستی برای شهرداری مشخص می شد و در فرصتی مناسب همه اعضای شورا به دنبال انتخاب یک شهردار متخصص، توانمند و متعهد باشند.

وی با بیان اینکه برای شهردار شهری چون یاسوج باید ویژگی هایی تبیین شود، گفت: شهردار جدید باید علاوه بر داشتن تخصص، تعهد، تجربه و توانمندی، با استاندار، وزارت کشور، مدیران اجرایی و… تعامل داشته باشد.

علی‌پور اظهار داشت: شهرداری یاسوج از نظر مالی بسیار مشکل دارد و آنطور که گفته می‌شود از 10 تا 20میلیارد تومان بدهی از سنوات گذشته دارد براین اساس کسی که شهردار می شود باید تلاش کند در یک بازه زمانی دوساله این بدهی‌ها را پرداخت کند.

وی تصریح کرد: شهرداری یاسوج منابع درآمدی پایدار ندارد و عوارض مردمی و… کفاف هزینه‌ها را نمی‌کند بنابراین نیاز است که شهردار با دولت تعامل داشته باشد تا بتواند از وزارت کشور و استانداری اعتبار جذب کند.

شاخصی برای انتخاب شهردار در شورا تعیین نشده است

علی‌پور تاکید کرد: بارهابه اعضای شورا گفتم که اولویتها و شاخص‌هایی برای شهردار آینده شهر تعریف کنیم و هر کس که واجد این شاخص‌هاست بیاید و با حضور همه اعضا مصاحبه دهد اما متاسفانه چنین اتفاقی تاکنون نیفتاده است.

این عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه باید به دنبال گزینه ای بومی و یا غیر بومی قوی باشیم، اظهار داشت: مخالف گزینه غیربومی نیستیم و اکثریت مردم هم نظرشان بر همین است زیرا یکی از محسنات گزینه غیربومی این است که دیگر مسائل قومی و قبیله ای در کار او دخالتی نخواهد داشت.

علی‌پور با بیان اینکه به گزینه بومی قوی نیز معتقد هستم، بیان داشت: همین الان اگر همه اعضا بیایند و گزینه ای قوی که دارای شاخص های مختلف باشد معرفی کنند، همه به او رای خواهیم داد.

علی‌پور با بیان اینکه باید بر شعارهای‌مان و وعده‌هایمان به مردم پایبند باشیم و نباید رای مردم را به برخی منفعت‌ها بفروشیم، گفت: آینده شهر نباید قربانی مسائل قومی و یا سیاسی و سهم خواهی ها شود.


آدرس کوتاه :

  1. صادقی از گچساران   ۱۳۹۲-۰۶-۱۵  

    جناب مهندس علیپور
    باسلام:
    احتراما”ضمن عرض تبریک عضویت شما و آن خواهر محترمه در شورای شهر یاسوج و همچنین قدردانی از شهامت وشفافیتتان درابراز ایده وعقیده وگریز از لفافه وپنهان کاری. شاید ظاهر قضیه فلکه قرار دادن شما جلوه دهد .ولی این بازی برای شما برد برد است .وگذشت زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد. حال که به ظاهر شما نظرتان نادیده گرفته شده است .حقیقتا”حقیر هیچ شناختی از این بزرگواری که قرار است انشاءالله شهردار شودندارم .ویقینا”از نظر شما در کنار ضعف ونواقص ایشان نقاط قوت ومحاسنی هم کشف شده است. لذا جادارد با استفاده از داشته های نامبرده وهمکاری در ترمیم نواقص ونداشته های لازم ایشان سعی در ساخت مرکز استانی درخور وشایسته با استفاده ازخرد جمعی شهردار واعضای محترم شورا داشته باشید.در پایان آرزوی موفقیت بیش از پیش مجموع شما را دارم.