سیاست > دولت - علی اکبر صالحی انتصابش به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی را تکذیب کرد. خبرنما-بعد از ظهر امروز تسنیم نوشت:«علی اکبر صالحی که در دولت دوم محمود احمدی‌نژاد، وزارت امور خارجه ...
کد خبر : 415
سیاست > دولت – علی اکبر صالحی انتصابش به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی را تکذیب کرد.

خبرنما-بعد از ظهر امروز تسنیم نوشت:«علی اکبر صالحی که در دولت دوم محمود احمدی‌نژاد، وزارت امور خارجه کشورمان را به‌عهده داشت، به‌عنوان معاون حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب شده است. بر این اساس، در تماسی که خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، با محمدرضا صادق مشاور حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی، رئیس جمهور، داشت، وی این خبر را رد نکرد و گفت: تا ساعتی دیگر تکلیف این موضوع رسماً مشخص می‌شود.»

در همین حال وزیر امور خارجه پیشین کشورمان در گفت و گو با ایسنا اخبار مربوط به انتصابش به ریاست سازمان انرژی اتمی و معاون رئیس‌جمهور از سوی حسن روحانی را تکذیب کرد.

علی اکبر صالحی اخبار منتشر شده در برخی سایت‌های خبری مبنی بر انتصاب وی به عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی را رد کرد و گفت: قبلا صحبت‌هایی در رابطه با پذیرش مسئولیت در دولت جدید با بنده صورت گرفته است اما تا این لحظه هیچ تصمیمی به طور قطع از سوی بنده و یا رئیس‌جمهور به قطعیت نرسیده و اتخاذ نشده است، آنچه که در سایت‌ها در رابطه با انتصاب بنده به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی منتشر شده است را تایید نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه خدمت در نظام جمهوری اسلامی هر کجا که باشد عبادت است خاطرنشان کرد: ترجیح و اولویت بنده وآنچه که تاکنون برایم قطعی شده است در وهله اول بازگشت به دانشگاه صنعتی شریف است و اولویت بعدی‌ام پذیرش مسئولیت در یکی از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی است که در این رابطه چند پیشنهاد داشته‌ام.

صالحی گفت: حضور در دولت جدید و پذیرش مسئولیت اولویت سوم من است اما در این رابطه و تا این لحظه هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

وی در پاسخ به اینکه برخی شنیده‌ها حاکی از این است که به شما پیشنهاد وزارت علوم در دولت جدید هم داده شده است، با رد این مطلب گفت: امیدوارم همه وزرای دولت یازدهم هرچه زودتر بتوانند از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفته و دولت جدید کارش را به سرعت شروع کند.

روز پنج‌شنبه در برخی از سایت‌های خبری در رابطه با انتصاب علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه دولت نهم از سوی حسن روحانی منتشر شده است.


آدرس کوتاه :