رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ویژه نوروزی نظارت و بازرسی از بازار این استان ۱۵ اسفند سال جاری آغاز و تا ۲۵ فروردین ۹۳ ...
کد خبر : 7926

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ویژه نوروزی نظارت و بازرسی از بازار این استان ۱۵ اسفند سال جاری آغاز و تا ۲۵ فروردین ۹۳ ادامه می یابد.

خبرنما– داریوش دیودیده افزود: طرح نظارتی پایش بازار کالا و خدمات با هدف تعادل عرضه و تقاضا، تنظیم بازار ، تامین مایحتاج عمومی مردم ، جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت ها در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود.

وی بیان کرد: عمده کالاهایی که در این طرح مورد کنترل و پایش قرار می گیرند شامل البسه و پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار و شیرینی جات، لبنیات، گوشت قرمز، گوشت مرغ، قند و شکر، روغن نباتی و انبارها، سردخانه ها، میادین میوه و تره بار و نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در سطح استان خواهد بود.

دیودیده اظهار کرد: سایر واحدهای خدماتی از قبیل شرکت های مسافرتی هوایی، زمینی و دفاتر فروش آنها، حمل و نقل درون و برون شهری، اماکن تفریحی و فرهنگی، سیاحتی و زیارتی، واحدهای اقامتی، غذاخوری ها، رستوران های بین شهری نیز مورد بازرسی و نظارت لازم قرار خواهند گرفت.

وی عنوان کرد: تمامی امکانات و نیروهای این سازمان در حوزه بازرسی و نظارت، بازرسان طرح تشدید و مجامع امور صنفی، ناظران افتخاری و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در راستای افزایش تاثیر گذاری طرح نظارتی ویژه نوروز بکار گرفته می شوند تا ضمن جلوگیری و مقابله با تخلفات احتمالی سهولت در تامین مایحتاج عمومی مردم انجام شود.

دیودیده ابراز داشت: در اجرای طرح نظارت و بازرسی ویژه نوروز ۶۰ نفر از بازرسان استان و ۲۲۰ نفر ناظر افتخاری حضور دارند و شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان و یا ستادهای خبری مجامع امور صنفی استان مراتب را اعلام دهند.

وی از تمام بنگاه های اقتصادی استان درخواست کرد نسبت به رعایت قوانین نظام صنفی و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه کم فروشی، گرانفروشی و احتکار از مظاهر تخلف است، گفت: تمامی کالاهای مورد نیاز در بازار وجود دارد و مردم در این زمینه نگران نباشند.


آدرس کوتاه :