8 سال تمام دستگاه های مختلف در اختیار آقایان بوده است، 4 سال پیش آقای احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی با اسم اتهاماتی را به فرزندان برخی شخصیت ها وارد ...
کد خبر : 259

8 سال تمام دستگاه های مختلف در اختیار آقایان بوده است، 4 سال پیش آقای احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی با اسم اتهاماتی را به فرزندان برخی شخصیت ها وارد کرد. چرا نتوانستند اسناد مرتبط با این اتهامات را منتشر کنند یا در اختیار محاکم صالحه قرار دهند؟

روز اول بررسی کابینه پیشنهادی در مجلس با پاره ای تلخی ها و برخی نکات مثبت همراه بود.خبرنما-به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام قدرت الله علیخانی مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی جمهوریت افزود: دلیل اول اینکه فضایی آزاد بر مجلس حاکم بود و پویایی و زنده بودن مجلس نشان داده شد و دلیل دوم اینکه ملت ایران امروز شناخت بیشتری نسبت به تعدادی افراطی پیدا کرد.

نماینده مردم در دوره ششم ، هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: در کنار این دلایل نکته مهم این بود که مشخص شد منطق برخی افراد چیزی جز توهین، تهمت و تخریب نیست و ملت شاهد اوج افراط گری تعدادی اندک در جلسه علنی مجلس بود که پویایی مجلس را نیز زیر سوال می برد تا جایی که این امر با اعتراض و تذکر به حق تعداد زیادی از نمایندگان و حتی رییس مجلس همراه شد .

مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مشکلات عدیده ای که مردم امروز با آن در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و… مواجه اند، افزود: همه متوجه شدند که دغدغه این گروه خاص و محدود مشکلات و اولویت های مورد نظر مردم نیست. و به جای بحث درباره برنامه های رییس دولت و یا اینکه نظر خودشان را درباره تغییر اولویت های این برنامه بیان کنند، به گونه ای که گویی از مشکلات اقتصادی مردم، بیکاری، تورم و… بی خبرند، بدنبال اهداف و اغراض سیاسی خودشان بودند یا به تعبیری می توان گفت پیش از تشکیل کابینه و مشاهده عملکردها، توپخانه خیلی زود آغاز به کار کرد.

علیخانی با اشاره به این مطلب که مردم در انتخابات ریاست جمهوری پاسخ مناسبی به این تفکرات داده اند ادامه داد: در انتخابات 24 خرداد این جریان تنها توانست 10 درصد آرای مردم را به دست آورد و 90 درصد مردم به تفکرات این جریان رای ندادند از این رو به نظر می رسد این عزیزان همچنان ناخشنود از نتیجه انتخابات می خواهند دغدغه های سیاسی خود را به جای مشکلات واقعی کشور معرفی کنند.

وی افزود: بزرگانی چون حدادعادل که اعضای این جریان خاص ارادت خاصی نسبت به وی دارند، در مجلس حاضرند که در زمان ریاست وی بر مجلس و معرفی کابینه دولت نهم که به مراتب کم تجربه و به اذعان بسیاری از نمایندگان کابینه ای ضعیف بود، فضایی نسبتا آرام حاکم شد و تصور من این بود که ایشان آن تجربه را حداقل نسبت به دوستان خود در قبال بررسی کابینه جدید در مجلس انتقال دهد که متاسفانه این اتفاق ظاهرا رخ نداده است و این انتظار وجود دارد که اگر ایشان این روش ها را نمی پسندند و این روش برنامه ریزی شده نیست، در جهت ممانعت از تداوم آن اقدام کنند.

نماینده سابق مجلس با اشاره به اظهارات بعضا توهین آمیز نسبت به آیت الله هاشمی در روز اول بررسی کابینه افزود: 8 سال تریبون در مجلس و رسانه های عمومی و سراسری در اختیار آقایان بوده و هر چه خواسته اند گفته اند اما حال مردم در انتخابات گزینه ای را انتخاب کردند که آقای هاشمی مورد تایید و تاکید قرار داده بود و به اذعان بسیاری اگر آیت الله هاشمی خود در انتخابات حاضر بود رایی در حدود 30 میلیون کسب می کرد و فکر می کنم علت این عصبانیت همین است
اما اینکه چرا آقایان از نتیجه عکس عملکرد خود در سالهای گذشته درس نمی گیرند، نمی دانم.

علیخانی افزود: امروز محبوبیت آقای هاشمی به رغم تمام این تخریب ها و بی مهری ها در بالاترین سطح قرار دارد و به این آقایان عرض می کنم که روش و عملکرد آنها نه نتیجه مورد نظرشان را بلکه افزایش این محبوبیت را در نزد مردم به همراه خواهد داشت چرا که نشان دهنده مظلومیت ایشان است که تریبونی هم برای دفاع ندارند.

وی ادامه داد: 8 سال تمام دستگاه های مختلف در اختیار آقایان بوده است، 4 سال پیش آقای احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی با اسم اتهاماتی را به فرزندان برخی شخصیت ها وارد کرد. چرا نتوانستند اسناد مرتبط با این اتهامات را منتشر کنند یا در اختیار محاکم صالحه قرار دهند؟ آقای احمدی نژاد با آن روش و منش و اتهام افکنی ها به کجا رسید که برخی با الفاظ توهین آمیز و یا بیان اتهاماتی می خواهند امروز آن کار ناتمام را تکمیل کنند؟

نماینده ادوار مجلس با اشاره به ثبت نام حدود 20 نفر در مخالفت با کابینه پیشنهادی و ثبت نام حدود 150 نفر در موافقت با کابینه پیشنهادی در مجلس، افزود: این مساله نشان می دهد که این تفکر افراطی حتی در مجلس اصولگرا نیز در اقلیت قرار دارد و اکثریت غالب نمایندگان و حتی تعدادی از مخالفان با کابینه پیشنهادی هم از این روش و منش بیزارند و دفاع اکثریت نمایندگان از کابینه پیشنهادی در جهت همسویی با رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری است.

علیخانی با توصیه به رعایت اخلاق و قانون از سوی همگان گفت: امروز فضایی فراهم است تا نمایندگان محترم در فضایی آزاد اظهارنظر کنند و بجاست که از این فرصت همانگونه که مورد توجه و عنایت غالب نمایندگان است برای طرح اولویت های اصلی مردم استفاده شود و در نهایت امیدواریم با رای مجلس به کابینه پیشنهادی و همفکری و هماهنگی قوای مجریه و مقننه، دولت با وزرای مورد نظر کار خود را آغاز و گشودن گره از مشکلات مردم به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.


آدرس کوتاه :

بر چسب ها: ,