به جرأت مي‌توانم بگويم بهترين لحظه عمر من آمدن آزادگان به ميهن بود چرا كه با آمدنتان به جزء خانواده هايتان مردم ايران را شاد كرديد.
کد خبر : 563

خبرنما؛ به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سلحشور مدير عامل نفت گچساران نشست صميمانه‌اي با آزادگان شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران در مسجد اداره مركزي برگزار كرد. در اين ديدار صميمانه مدير عامل نفت گچساران اظهار كرد: يكي از بهترين لحظه‌هاي كه بعد از پيروزي انقلاب به ياد دارم لحظه‌اي بودكه اسرا آزاد شدند و ما توانستيم همرزمان خود را دوباره ببينيم، هر چند بعضي از آنها در بدو ورودشان ما را شناختند و بعضي از آنها نيز به دلايل آثار شكنجه‌ها ما را تا مدتها نمي‌شناختند. محمد باورساد با بيان اينكه لحظه آمدن اسرا انقلاب ديگري بود گفت: به جرأت مي‌توانم بگويم بهترين لحظه عمر من آمدن آزادگان به ميهن بود چرا كه با آمدنتان به جزء خانواده هايتان مردم ايران را شاد كرديد. وي افزود نه تنها استقامت آزادگان در اردوگاههاي عراق بلكه صبر و پايداري خانواده‌هاي شما ستودني است، شما آزادگان دلاور و سرفراز با الهام از مكتب انسان ساز اسلام و سيره ائمه اطهار و با درس گرفتن از زندگي انقلابي و حماسه ساز حضرت زينب (س) كه اسوه صبر و پايداري بود توانستيد دوران دشوار اسارت را پشت سر بگذاريد. مدير عامل نفت گچساران در اين نشست به آزادگان گفت: شما اسرا و آزادگان اسناد زنده جنگ هستيد، شما سالها زير شكنجه بوديد اما عقب نكشيديد و توانستيد با مقاومتي بي نظير دشمن را شكست دهيد و ما نيز امروز بايد شما را الگوي خود قرار دهيم و از مقاومت شما، مقاومت و ايستادگي را بياموزيم و هر گاه در زندگي با كمبودي مواجه شديم شما را به ياد بياوريم. وي در پايان بيان داشت: امروز افتخار مي‌كنم شركت نفت و گاز گچساران از نفس و وجود اين عزيزان خالي نيست و ما نيز شكر نعمت مي‌كنيم كه شما گنجينه‌هاي آن دوران در كنار ما هستيد.

در اين ديدار صميمانه هر يك از اسرا خاطراتي از دوران اسارت خود بازگو مي‌كردند. اولين نفر سيد حسين حسيني بود، وقتي از او خواسته شد خاطراتي از آن دوران تعريف كند با شوخي به دوستانش گفت: يك بار در جواني به ما گفتند برو جلو، ماهم رفتيم و هشت سال نيامديم. امروز هم ما را اولين نفر صدا زديد. نعمت اله گلرنگي ديگر آزاده شركت نفت گچساران خاطراتي از دوران اسارت براي حاضرين بيان كرد. آزاده ديگري به نام بيژن سمغاني نژاديان با ذكر اين نكته كه به نظر من دوران اسارت دانشگاه مقاوت و ايستادگي بوده است خاطراتي شيرين از آن دوران بيان داشت. آزاده ديگري به نام علي پناه كشاورز خاطراتي از نامه هاي رد و بدل شده بين خود و شهيد ابوترابي در دوران اسارت بيان كرد، هنگامي كه علي پناه كشاورز مشغول صحبت بود هنوز آثار شكنجه‌هاي رژيم بعث عراق در لرزش دست و صداي او مشاهده مي‌شد.

لازم به ذكر است درحال حاضر داريوش غلامي، نعمت الله گلرنگي، بيژن سمغاني نژاديان، حسين بوستاني، علي پناه كشاورز، علي بخش تندپور و سيد حسين حسيني از اسراي جنگ تحميلي در شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران مشغول به كار هستند.


آدرس کوتاه :