به گزارش خبرنما به نقل از روز سه شنبه ایرنا، نیروی دریایی آمریکا در آسیا در بیانیه ای اعلام کرد: 'چارلز ویلیامز' فرمانده نیروی وظیفه ۷۰ و کاپیتان'جفری ...
کد خبر : 59045

به گزارش خبرنما به نقل از روز سه شنبه ایرنا، نیروی دریایی آمریکا در آسیا در بیانیه ای اعلام کرد: ‘چارلز ویلیامز’ فرمانده نیروی وظیفه ۷۰ و کاپیتان’جفری بنت’ فرمانده ناوشکن اسکادران ۱۵ توسط ‘فل ساویر’ فرمانده ناوگان هفتم آمریکا اخراج شدند.
ساویر ماه آگوست گذشته جایگزین ‘جوزف آکوین’ فرمانده پیشین ناوگان هفتم شد که وی نیز به دلیل برخورد اخیر ناوجنگی آمریکا در آبهای جنوب شرق آسیا در سنگاپور از سمتش عزل شده بود.
براساس بیانیه نیروی دریایی آمریکا که در تارنمای روزنامه ‘استار’ و رسانه های جنوب شرق آسیا بازتاب داشت، ۲ فرمانده آمریکایی به دلیل فقدان اعتماد به نفس در اجرای فرماندهی از سمت خود عزل شدند.
این اقدام درپی برخورد ناو آمریکایی ‘یو.اس.اس. جان مک کین’ با یک نفتکش ۵۰ هزار تنی در آخرین روزهای مرداد ماه گذشته در آب های سنگاپور صورت گرفت که باعث صدمه دیدن ناو آمریکایی و کشته شدن ۱۰ نیروی این ناو و جراحت ۵ نفر دیگر شد.
این حادثه به عنوان چهارمین رخداد مهم در ناوگان دریایی آمریکا در آب های اقیانوس آرام شناخته شد.
درماه ژوئن سال جاری میلادی نیز ناو جنگی ‘فیتزجرالد’ آمریکا در آبهای ساحلی فیلیپین با یک کشتی باری این کشور برخورد کرد که سبب کشته شدن ۷ ملوان این ناو شد.
طبق این بیانیه تعداد دیگری از افسران آمریکایی مرتبط با این حوادث مشمول اقدامات اداری شدند.
آساق **مریم شفیعی**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی


آدرس کوتاه :