انتخاب رئیس جمهور جدید به عنوان اتفاق سیاسی در جامعه ایران با برخی وقایع اجتماعی، ورزشی و اقتصادی خواسته یا ناخواسته همزمان شد تا طنز «روحانی مچکریم»(متشکریم) قوام بیشتری پیدا کند.دلپذیر ...
کد خبر : 1868
انتخاب رئیس جمهور جدید به عنوان اتفاق سیاسی در جامعه ایران با برخی وقایع اجتماعی، ورزشی و اقتصادی خواسته یا ناخواسته همزمان شد تا طنز «روحانی مچکریم»(متشکریم) قوام بیشتری پیدا کند.دلپذیر شدن هوای تهران در خرداد ماه و راهیابی تیم فوتبال به جام جهانی، زنجیره ای بود که با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری و البته این اذهان سیاست زده مردم بود که در کنار طبع طنازشان به این همزمانی معنا بخشید.
حال سوال اینست: آیا انتخاب دکتر موسی خادمی هم شامل «روحانی مچکریم» خواهد شد یا نه؟! که جوابش تا حدودی با توجه به سوابق ایشان مشخص است ولی بازهم نیاز به گذر زمان دارد.
نگارنده در این مقال و مجال برای بهتر اثر بخشیدن «روحانی مچکریم» (برای انتخاب خادمی) ذکر چند نکته را در حد بضاعت خویش یادآور می شود:
نخست اینکه: استان ما دیرزمانی است که در گرداب «بی برنامگی» و «روزمرگی» گرفتار آمده است. حال آمدن خادمی که از نقاط قوت ایشان آشنایی با نظام بودجه و برنامه ریزی کشور است می توان گفت راهی است برای برون رفت از این گرداب.
گردابی که حاصل ضعف مدیریتی است که نه بخاطر غیربومی بودنش، بلکه به خاطر نگاه کوته بینانه و تنگ نظرانه ایست که حتی مدیران بومی گذشته ما که شعار « استان ما از محرومیت خارج شده است» را سر می دادند، بوده است . دوم اینکه: روزی که صابری بخش عظیمی از نخبگان را با طعن ونیش ،”شیر خر خورده” نامید شاید امروز فهمیده باشد که چه خبطی در سخنش نهفته بود. سخنی که سراسر باخرد درستیز بود .اکنون پرسیدنی است:جناب صابری، حال  که می روید آیا هنوز بر این باورید که اصلاح طلبان شیرخر خورده اند؟!
و یا اساساً شما «شیره خرد» را با «شیر خر» اشتباهی تلفظ کرده اید؟!جناب صابری، این استان از وجود شما در مسائل اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی از این چند مدت مدیریت شما بی بهره مانده و اساسا نمی توان انتظاری به غیر این داشت ، زیرا انتخاب شما همانند سخن راندنتان عجولانه بود.
البته صابری را یک سر از صدر تا ذیل نقد و نقض کردن، خلاف طریقت نقادان سلیم است.
صابری در حوزه تعامل با رسانه ها یک سر و گردن از اسلاف خود در این استان شاخص تر بود، او در دولتی که گویی با مطبوعات سر جنگ داشت اسوه تعامل با رسانه ها بود این خصلت او باید تایید و تکثیر گردد. جناب دکتر صابری، به رسم میهمان نوازی دعای خیر این مردم بدرقه راهتان باد.
و در آخر اینکه :
دکتر خادمی، حال روی سخن با شماست:
اکنون که کرسی اول «اجرایی» استان به شما واگذار شده از شما انتظار آن می رود که در بخش اجرا و آبادانی استان، تلاش برای جذب اعتبارات به منظور توسعه زیرساخت ها و آماده سازی استان برای توسعه همه جانبه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و عمرانی داشته باشید.
آقای استاندار؛ اکنون که کرسی «سیاسی» اول استان به شما واگذار گردیده در سیاست، نه به مانند دکتر صابری، که تعامل را با منتخبان مردم برنمی تابید باشید و نه خود را وامدار آنها (منتخبان مردم) بدانید که این نوع نگاه چه بسا خطرناک تر و بدتر از نگاهی است که ذکر آن رفت،  می باشد.

آدرس کوتاه :

 1. ناشناس   ۱۳۹۲-۰۷-۰۳  

  بابا صابری که رفت دیگه ولش کنید

 2. رضا   ۱۳۹۲-۰۷-۰۳  

  یک سال مدیریت صابر ی ده سال استان رو به عقب انداخت

 3. کمال   ۱۳۹۲-۰۷-۰۳  

  امیدوارم خادمی بتواند خدمتگزار خوبی برای این استان باشد.

 4. تورج   ۱۳۹۲-۰۷-۰۳  

  آخرش خادمی اصلاح طلب بود

 5. سراب   ۱۳۹۲-۰۷-۰۳  

  بیبینیم با وجود استاندار جدید چه اتفاقی می افتد////////////

 6. رحیمی   ۱۳۹۲-۰۷-۰۳  

  وکیلی وکلی نبیت یه چن مدتیه

 7. درجواب رضا   ۱۳۹۲-۰۷-۰۳  

  آقا رضا چرا وقتی از همهن چیز بی اطلاعی دیمی قضاوت میکنی ..صابری هیچ تقصری نداشت شما یه طرفه قضاوت میکنید همین وکیلی هم مغرضانه نوشته مملکت تو تحریم بود هیچ کاری نمی شد کرد. حالا خادمی رو هم میبینیم

 8. ساداتی   ۱۳۹۲-۰۷-۰۳  

  بنازم خادمینه کر با عرضه هونه سادات

 9. ایران   ۱۳۹۲-۰۷-۰۵  

  بله
  ای کاش در اینده بتونیم بگیم روحانی مچکریم برای این انتخاب…

 10. شادمان   ۱۳۹۲-۰۷-۰۶  

  اگر از حق نگذريم فرزندان اولاد علي مومن هركدام يك نظريه پرداز تمام عيار شده اند
  … و….انصافا به عنوان يك قايد گيوي بدون حسد خوشحالم