چرا ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها در گچساران اجرا نمی‌شود؟ خبرنما: علی مراد کاظم پور؛ دیوار نگاری، دیوار نویسی، یا هر عنوان دیگری که می‌توان بر آن گذاشت پدیده‌ای است که نقش ...
کد خبر : 2577

چرا ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها در گچساران اجرا نمی‌شود؟

خبرنما: علی مراد کاظم پور؛ دیوار نگاری، دیوار نویسی، یا هر عنوان دیگری که می‌توان بر آن گذاشت پدیده‌ای است که نقش خود را در طول تاریخ بشر بجا گذارده است.

سخن از دیوارهای شهر گچساران است. دیوارهایی که هر کس که بخواهد با رنگی فشاری هر چه بخواهد بر آن می‌نویسد و به قولی یادبودی از خود به جا می‌گذارد، هر که بخواهد، هر جا که بخواهد بنری نصب می‌کند بی آنکه بداند کارش غیر قانونی است و بی نظمی در شهر است.

مردم گچساران با نوشته‌هایی چون تخلیه چاه فاضلاب، دریل تخریب، داربست فلزی، قالیشویی، کفسابی، آژانس تاکسی تلفنی، باز کردن لوله‌های فاضلابی، رأی ما …  ۱۰۰%، بر دیوارهای شهر و نصب بنر در فلکه‌ها، پوسترها فوتی و تبلیغاتی و پوسترهای کاندیداهای شورای شهر غریبه نیستند.

آیا این عده نمی‌دانند درب حیاط مردم، دیوار منازل و ادارات، فلکه سرباز، بیلبورد تبلیغات نیست و برای تبلیغ آنها ساخته نشده است.

چرا این گروه بدون احترام به حق و حقوق مردم و صاحبان منازل و در اوج بی احترامی هر چه بخواهند انجام می‌دهند.

جالبتر اینجاست در گچساران هیچ کس با آنها برخورد نمی‌کند و مردم نیز به این مهم پی برده‌اند که کسی از حق و حقوق شهروندی آنها دفاع نمی‌کند، چرا که تاکنون و در این سال‌ها هیچ برخوردی از سوی مسئولین با این پدیده بسیار زشت صورت نگرفته است و روز به روز هم تبلیغات دیوار نویس‌ها بیشتر می‌شود بی آنکه کسی با آنها برخورد کند.

شاید مسئولین فراموش کرده‌اند اما ما  برای یادآوری نوشتیم؛

((بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها تبلیغات بر روی معابر شهر به جز در اماکنی که شهرداری آنها را مجاز اعلام کرده است ممنوع است و متخلفان تعدی کننده به حقوق عمومی و قانون محسوب می‌شوند))

پس از مردم شهرمان انتظار داریم حال که کسی به فکر زیبایی شهر نیست اگر خودتان با این دسته از افراد روبرو شدید با آنها صحبت کنید و آنها را از این کار زشت منع کنید چرا که حفظ زیبایی شهرمان وظیفه همگانی ما است.

از طرفی شاید با داشتن فضایی رنگارنگ و البته کلاسه شده و کارشناسی شده از طرف کارشناسان شهرداری بشود خمودگی‌های روزمره که گاهی با غبار محلی نیز تشدید می‌شود را از چهره مردم این شهر زدود.

و در پایان نیز یک پیشنهاد به شهردار و فرماندار می‌دهم و آن هم این است که بدون هیچ گونه هزینه‌ای و با مجوز قانونی تمامی شماره تماس‌هایی که در تبلیغات نوشته شده است را قطع کنید تا برخورد لازم با آنها صورت بگیرد و در این مورد دیگر احتیاج به بودجه نیست.

DSC02854 DSC02852 DSC02849 DSC02858 DSC02844 DSC02850 DSC02851 DSC02846  DSC02877 DSC02873 DSC02875 DSC02876  DSC02870 DSC02869 DSC02867 DSC02864 DSC02843


آدرس کوتاه :