پايمال شدن حقوق شهروندان در گچساران


چرا ماده 92 قانون شهرداري‌ها در گچساران اجرا نمي‌شود؟ خبرنما: علي مراد كاظم پور؛ ديوار نگاري، ديوار نويسي، يا هر عنوان ديگري كه مي‌توان بر آن گذاشت پديده‌اي است كه نقش ...
کد خبر : 2449

چرا ماده 92 قانون شهرداري‌ها در گچساران اجرا نمي‌شود؟

خبرنما: علي مراد كاظم پور؛ ديوار نگاري، ديوار نويسي، يا هر عنوان ديگري كه مي‌توان بر آن گذاشت پديده‌اي است كه نقش خود را در طول تاريخ بشر بجا گذارده است.

سخن از ديوارهاي شهر گچساران است. ديوارهايي كه هر كس كه بخواهد با رنگي فشاري هر چه بخواهد بر آن مي‌نويسد و به قولي يادبودي از خود به جا مي‌گذارد، هر كه بخواهد، هر جا كه بخواهد بنري نصب مي‌كند بي آنكه بداند كارش غير قانوني است و بي نظمي در شهر است.

مردم گچساران با نوشته‌هايي چون تخليه چاه فاضلاب، دريل تخريب، داربست فلزي، قاليشويي، كفسابي، آژانس تاكسي تلفني، باز كردن لوله‌هاي فاضلابي، رأي ما …  100%، بر ديوارهاي شهر و نصب بنر در فلكه‌ها، پوسترها فوتي و تبليغاتي و پوسترهاي كانديداهاي شوراي شهر غريبه نيستند.

آيا اين عده نمي‌دانند درب حياط مردم، ديوار منازل و ادارات، فلكه سرباز، بيلبورد تبليغات نيست و براي تبليغ آنها ساخته نشده است.

چرا اين گروه بدون احترام به حق و حقوق مردم و صاحبان منازل و در اوج بي احترامي هر چه بخواهند انجام مي‌دهند.

جالبتر اينجاست در گچساران هيچ كس با آنها برخورد نمي‌كند و مردم نيز به اين مهم پي برده‌اند كه كسي از حق و حقوق شهروندي آنها دفاع نمي‌كند، چرا كه تاكنون و در اين سال‌ها هيچ برخوردي از سوي مسئولين با اين پديده بسيار زشت صورت نگرفته است و روز به روز هم تبليغات ديوار نويس‌ها بيشتر مي‌شود بي آنكه كسي با آنها برخورد كند.

شايد مسئولين فراموش كرده‌اند اما ما  براي يادآوري نوشتيم؛

((بر اساس ماده 92 قانون شهرداري‌ها تبليغات بر روي معابر شهر به جز در اماكني كه شهرداري آنها را مجاز اعلام كرده است ممنوع است و متخلفان تعدي كننده به حقوق عمومي و قانون محسوب مي‌شوند))

پس از مردم شهرمان انتظار داريم حال كه كسي به فكر زيبايي شهر نيست اگر خودتان با اين دسته از افراد روبرو شديد با آنها صحبت كنيد و آنها را از اين كار زشت منع كنيد چرا كه حفظ زيبايي شهرمان وظيفه همگاني ما است.

از طرفي شايد با داشتن فضايي رنگارنگ و البته كلاسه شده و كارشناسي شده از طرف كارشناسان شهرداري بشود خمودگي‌هاي روزمره كه گاهي با غبار محلي نيز تشديد مي‌شود را از چهره مردم اين شهر زدود.

و در پايان نيز يك پيشنهاد به شهردار و فرماندار مي‌دهم و آن هم اين است كه بدون هيچ گونه هزينه‌اي و با مجوز قانوني تمامي شماره تماس‌هايي كه در تبليغات نوشته شده است را قطع كنيد تا برخورد لازم با آنها صورت بگيرد و در اين مورد ديگر احتياج به بودجه نيست.

DSC02854 DSC02852 DSC02849 DSC02858 DSC02844 DSC02850 DSC02851 DSC02846  DSC02877 DSC02873 DSC02875 DSC02876  DSC02870 DSC02869 DSC02867 DSC02864 DSC02843


آدرس کوتاه :

  1. سامان انبازپور   ۱۳۹۲-۰۷-۱۵  

    جانان سخن از زبان ما میگویی

  2. همشهری   ۱۳۹۲-۰۷-۱۵  

    بخدا عین حقیقته ولی کو گوش شنوا….این معضل در تمام شهرهای استان وجود دارد وباید مسئولین شهرداری چاره ای بیاندیشند.