'رضا شفیعی' دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل امشب با چهار نفر قاچاقچی چوب در حال قطع درختان جنگلی تاغ ...
کد خبر : 69022

'رضا شفیعی' دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل امشب با چهار نفر قاچاقچی چوب در حال قطع درختان جنگلی تاغ رو به رو شدند و متخلفان را دستگیر کردند.
وی محل دستگیری متخلفان را تاغزارهای محدوده نوش آباد عنوان کرد و افزود: نزدیک به یک تن چوب تاغ قاچاق نیز در این عملیات کشف و ضبط شد و قاچاقچیان تحویل مراجع ذی ربط شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: چهار نفر از قاچاقچیان چوب تاغ نیز در ۲ هفته گذشته طی پنج عملیات جداگانه در محدوده آران و بیدگل و سفید شهر دستگیر شدند و ۱٫۳ تن چوب قاچاق به همراه سه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط شد.
او یکی از علت های قاچاق چوب و زغال تاغ را بهای بالای آن در بازار عنوان کرد و شرایط کنونی را عامل تخریب جنگل های دست کاشت شهرستان آران و بیدگل دانست.
شفیعی با اشاره به اقلیم کویری شهرستان آران و بیدگل، بر نگهداری از جنگل های دست کاشت بیابانی به منظور جلوگیری از هجوم شن های روان در این منطقه تاکید کرد.
شهرستان آران و بیدگل با برخورداری از ۱۲۰ هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: حسین منصوری فر ** انتشار دهنده: محمد ملا حمزه زاده
۷۴۷۲/۸۱۲۳


آدرس کوتاه :