ساکنان برخی مجتمع‌های مسکن مهر یاسوج از عمل نکردن مسئولان و پیمانکاران مسکن مهر به تعهدات خود گلایه‌مند هستند.
کد خبر : 894

 

خبرنما– مسکن مهر از خدمات به یاد ماندنی دولت گذشته به افراد فاقد مسکن در کشور بود که هر چند شاید در برخی مناطق به درستی و خوبی اجرا نشد اما امروز کمتر کسی است که نفس این کار را اشتباه تلقی کند.

اکنون در هر شهر بزرگ و کوچک مجتمع‌های مسکن مهر وجود دارد و سرپناهی برای افراد آسیب‌پذیر جامعه شده است.

اما علی‌رغم این‌که زحمات زیادی برای این پروژه‌ها کشیده شده ولی می‌توان به وضوح دید که مسئولان و پیمانکاران به این ضرب‌المثل با معنای ایرانی که «کار را که کرد آن که تمام کرد» به درستی توجه نکرده‌اند.

اکنون که به برکت نظام جمهوری اسلامی چنین پروژه‌های عظیمی در کشور شکل گرفته نباید به گونه‌ای عمل می‌شد که نفس کار با ندانم‌کاری برخی مسئولان و پیمانکاران زیر سؤال می‌رفت.

در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد چندین مجتمع آپارتمانی مسکن مهر با صدها واحد وجود دارد که مردم قبل از هر چیز شکرگزار خانه‌دار شدن خود هستند.

روز گذشته قرار بود استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از مجتمع‌های مسکن‌مهر شهر یاسوج را مورد بازدید قرار دهد که به دلایلی این بازدید انجام نشد.

ساکنان مسکن مهر که از آمدن استاندار به مجتمع ولی‌عصر یاسوج با خبر شده بودند با تماس‌های تلفنی خود خبرنگار فارس در یاسوج را نیز برای تهیه گزارش به این مجتمع دعوت کردند.

قرار بود استاندار ساعت 10 صبح بازدید خود را انجام دهد اما این قرار تا ساعت 11 به طول انجامید و استاندار بنا به هر دلیل بازدید خود را انجام نداد.

وقتی استاندار نیامد طاقت مردم و ساکنین این مجتمع سر رفت و به همین خاطر سنگ صبور خود را خبرنگار فارس در یاسوج دیدند و با وی درد دل کردند.

اولین آن‌ها که سخن دل را از روی پاکی و صداقت به خبرنگار گفت، نوجوانی 11 یا 12 ساله بود که خود را نیما شریفی معرفی کرد و قبل از هر چیز از دیسک کمر مادرش گفت.

نیما که درد مادرش از هر چیز دیگری برایش مهم‌تر بود حتی از نبود فضای بازی در مجتمع به ما چیزی نگفت و ادامه داد: در طبقه پنجم زندگی می‌کنیم و چون آسانسورها کار نمی‌کنند و اصولاً آسانسوری نداریم مادرم کمتر از خانه بیرون می‌آید و بیشتر از پنجره نظاره‌گر کار ماست.

نیما کوچولوی ساکن این مجتمع آپارتمانی مسکن مهر به نیابت از مادر بیمارش به برخی مشکلات اشاره کرد که به نظر ما خیلی جزئی بود و اگر این مشکلات از سوی مسئولان پی‌گیری و توسط پیمانکاران برطرف شود دیگر مردم از وضعیت این‌چنینی گلایه نخواهند داشت.

ترک خوردگی نمای داخلی خانه‌ها، باز و بسته نشدن پنجره‌ها، قفل‌های خراب درب‌ها، بی‌آبی و البته یک مشکل اساسی یعنی نفوذ آب آشپزخانه به داخل اتاق‌ها از جمله مشکلات مطرح شده توسط نوجوان ساکن مسکن مهر بود.

مینو آریان‌فر دومین ساکن مسکن مهر در این گفت‌وگو بود که مشکلات مجتمع ولی‌عصر یاسوج را در 17 بند برشمرد.

وی گفت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که در استان ما وجود دارد همین آب و جارو کردن‌ معابر در موقع بازدید مسئولان است که واقعاً کاری زشت و ناپسند و برای گمراه کردن است.

آریان‌فر ادامه داد: وضعیت زباله در این‌جا و جمع‌آوری آن به هیچ وجه مناسب نیست و تنها برای نشان دادن به مسئولان امروز اینجا را تمیز کرده‌اند و آب و جارو شده است.

این ساکن مجتمع آپارتمانی ولی‌عصر مسکن مهر یاسوج واقع در میدان جهاد تصریح کرد: مشکلات جزئی بسیاری این‌جا وجود دارد که هر چند جزئی هستند اما کلافه کننده است.

خراب بودن آسانسور، تاریکی مطلق در هنگام شب‌ها در راهروی واحدها به دلیل خرابی همه کلید و پریزهای بی‌کیفیت، چکه کردن سقف دستشویی، خراب بودن درب ورودی و چندین و چند مشکل دیگر در گفته‌های این زن جوان وجود داشت.

سید اسماعیل حسینی هم آسفالت نبودن جلوی درب، نبود نگهبانی برای تأمین امنیت، مشکلات مربوط به انشعابات تلفن و عدم کارایی سالن اجتماعات و نبود هیچ‌گونه فضای سبز را از مواردی دانست که مخل آسایش در این مجتمع است.

 در این گزارش نیازی ندیدیم که با مسئولان مربوطه سخنی به میان آوریم چرا که حرف‌های تکراری را در نشست‌های اداری می‌شنویم و تذکرات پی در پی استاندار را هم شنیده‌ایم؛ اما باید به پیمانکار و مسئولان راه و شهرسازی گفت، گره‌ای که با دست باز می‌شود چرا باید سعی کنیم با دندان باز کنیم.

90 درصد مشکلاتی که توسط مردم مطرح می‌شد با کمترین هزینه و در کمترین زمان قابل رفع است و به خاطر همین مشکلات مردم شاید کلیت مسکن مهر را زیر سؤال ببرند که لازم است برای زیر سؤال نرفتن این خدمات نظام جمهوری اسلامی کسی و یا جمعی دست به کار شده و مشکلات را در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف کند.

نیامدن استاندار به جمعی که دعوت شده بود خود پیام‌های متعددی داشت چرا که همواره در جمع‌های عمومی و خصوصی از وی شنیده‌ایم که پاسخ دادن به مردم به دلیل اهمال مسئولان و پیمانکاران بسیار سخت شده است.

منبع:خبرگزاری فارس

انتهای پیام/2571/ط40/پ3003


آدرس کوتاه :

 1. مسکن خواه   ۱۳۹۲-۰۶-۰۹  

  تا زمانی که بیدار پور مدیرکل می باشد .انتظار پاسخ نداشته باشید .آرزوی موفقیت ایشان را ابتدا در جهت رهایی این اداره وسپس سرپرستی دائمی خانواده محترمش داریم.

 2. رضایی   ۱۳۹۲-۰۶-۰۹  

  آخه مدیریت بیدار پور بهتر ازاین میشه ، بابا بیدار پور بهترین معلمه وتواین حرفه خیلی موفق تره

 3. گچسارانی   ۱۳۹۲-۰۶-۱۰  

  گوش اگر گوش تو وناله اگر ناله من ،آنچه جائی نرسد فریاد است .
  قابل توجه هم استانی های عزیز ساکن یاسوج، متقاضی مسکن مهر برسانم .خانه از پایبست ویران است . وما هم چون شما نسبت به مسکن مهر گچساران سئول های ذیل را داریم. آگر کسی یافتید ما هم محتاج جوابیم.
  چرا در زمان آقای حسینی با توجه به نرم افزار ی متقاضیان را بر مبنای مبلغ آورده بطور روز شمار امتیازبندی کردند، بصورتی که آنقدر شفاف بود که برای هر متقاضی دارای تحصیلات ابتدایی هم قابل فهم وپذیرش بود وضمنا”بطور رسمی طی معرفینامه مکتوب به دفترخانه تائیدیه مالکیت واحد مربوطه اعطا گردید. ولی هم اکنون مدیریت محترم مسکن وشهرسازی گچساران تمامی اسناد مذکور ثبت شده در دفترخانه ها را که اثبات کننده مالکیت متقاضی بود ملغی وباطل اعلام کرده اند .ومجددا”به روشی که مثل فرمول نوشابه کوکا کولاکه هنوز برای هیچ کس قابل فهم نیست .امتیاز بندی کرده اند.
  وبه متقاضی بدون دادن فرصت انتخاب و روئیت مسکن مذکور حق انتخاب داده اند.
  لذا تا جایی که ما سراغ گرفته ایم در هنگام قرارداد ساخت دوغ ودوشاب یک نرخ فرض وتثبیت شده است مثلا”فلان بلوک به پیمانکاری آقایxکه بنجل ترین ابزار آلات ومصالح درجه بلا استفاده کرده است با فلان بلوک به پیمانکاری آقایyکه بهترین ابزار آلات ومصالح درجه ۱و۲ استفاده کرده است همه را به قیمت متری ۳۱۰۰۰۰تومان ساخت وکلید تحویل قراداد بسته اند.(که خود شرعا”وعرفا”وقانونا” وکارشناسانه ایراد وقابل پیگیریست)
  همانگونه که مشخص است در هنگام واگذاری زمین هر بلوک به پیمانکار سازنده بین هر دوبلوک فضای مرده وبلا استفاده ماند که بعدها با دیوار چینی ومحصور ومسقف کردن آن فضای مرده بین بلوکها اجبارا”به فضای واحد اضافه نموده اند .لذا هم اکنون بابت آن متراژ دیوار چینی وفضای مرده به مالکین به مقدارمتراز بالای ۷۵متر مبلغی هنگفت مطالبه نموده اند.
  حال انتظار ما این است
  اولا”: فرض بر اینکه ما آن فضای مرده را که در واقع شکل هندسی واحدرا زیر سئوال برده است ،زنده تلقی کنیم آیا مگر قرار نبود که آورده ما تقریبا”یک پنجم بهای تمام شده باشد چرا باید تمام مبلغ فضای مرده تحمیلی راما بپردازیم.؟
  ثانیا”: ما در جریان اتمام بلوکهای مذکور در حد شرایط فعلی در ۲سال قبل که کابینت هرواحد ۷۰۰۰۰۰تومان کولر دوتکه ۱۴۰۰۰۰۰تومان کمد دیواری ۵۰۰۰۰۰تومان وغیره……بود بوده ایم .وفرض بر اینکه در تاریخ الان که بعیداست، تحویل بدهند. واحد ما را هم تحویل بدهند.حداقل بابت مابع التفاوت تغیر قیمتها حداقل ۷۰۰۰۰۰۰تومان زیان خواهیم دید پاسخگو کیست ؟
  ثالثا:سود مشارکت را درصورت مطالبه بانک چه کسی باید بپردازد.؟
  رابعا”:کسی که متوجه شده است در ساخت واحدش از ضعیفتری مصالح (وسایل برق – وسایل آب و کاشی وغیره وایرادهای مشهود وملموس دیگر ) استفاده شده است ومالک مجبور است جهت آسایش خانواده اش تخریب ومجددا”هزینه کند .پاسخگو کیست؟
  وخیلی چراهای دیگر………؟؟؟؟؟؟؟؟؟