آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی:


نشست بررسی مشکلات حوزه های علمیه و ائمه جمعه استان شامگاه یکشنبه با حضور نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، ائمه جمعه استان و جمعی از مدیران دستگاههای فرهنگی و دینی در یاسوج برگزار شد.
کد خبر : 2518

به گزارش خبرنما-آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با بیان اینکه روحانیت با همه سختی ها هویت واقعی خود را حفظ کرده است، اظهار داشت: روحانیت در عرصه های نبرد نیز تا مرز شهادت پیش رفته و حتی قله های شهادت را فتح کرده و با عزت و افتخار در بالاترین جایگاه اجتماعی در بین متدینین قرار دارد.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: روحانیت با انقلاب و در سنگرهای انقلاب بوده و انقلابیون باید این جایگاه را درک کنند و همانگونه که روحانیت رسالت خود را انجام داده، رسالت خود را پیرامون روحانیت انجام دهند.

وی با اشاره به حضور ائمه جمعه استان در این نشست گفت: جامعه به این جایگاه نیازمند است و لازم است مسئولین شهرستانها در راستای تحقق اهداف دینی روحانیت تلاش کنند.

روحانیت زبان مردم در بین مسئولین است

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه روحانیت زبان انقلاب در بین مردم و زبان مردم در میان مسئولین است، گفت: قدردانی از ائمه جمعه قدردانی از این جایگاه رفیع است و همه وظیفه داریم قداست این جایگاه را حفظ کنیم.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری به مدارس علمیه استان اشاره کرد و با بیان اینکه این مدرسه ها با خون دل پا گرفته اند، اظهار داشت: اگر حوزه های علمیه تقویت شوند، بنیان جامعه تقویت خواهد شد.

وی بیان کرد: در جامعه ای که به حوزه های علمیه و جایگاه روحانیت بی توجهی شود، زمینه برای رشد بزه و جرائم افزایش یافته و زندانها فربه می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین با اشاره به نزدیک بودن ایام محرم و صفر، خواستار تخصیص اعتباری برای تبلیغ دینی و حمایت از روحانیون مستقر و مبلغین دینی شد.

وی تصریح کرد: مساجد خالی از امام، خانه های خالی از عالم و منبرهای بی خطیب رسالتی بر دوش همه می گذارد تا نسبت به رفع این مشکلات تلاش کنند.

کوتاهی در امر به معروف و نهی از منکر منجر به فروپاشی جامعه می شود

آیت الله ملک حسینی همچنین  با بیان اینکه کوتاهی در امر به معروف و نهی از منکر منجر به فروپاشی جامعه می شود و این تعارف بردار نیست، بیان داشت: اکر امر به معروف و نهی از منکر از جامعه ای رخت ببندد، همه چیز رخت خواهد بست.

وی در ادامه با اشاره به بودجه فرهنگی دستگاههای اجرایی استان خواستار نظارت بر هزینه کرد این بودجه ها شد و گفت: آیا چاپ بنر در یک مناسبت تنها وظیفه فرهنگی یک دستگاه اجرایی است؟

وی از عدم اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی انتقاد کرد و خواستار توجه مسئولین به این مصوبات شد.

بیکاری و فقر بستر دین گریزی در جامعه را ایجاد کرده است

آیت الله ملک حسینی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات اقتصادی جامعه اشاره کرد و گفت: بیکاری و فقر بستر روحانی گریزی و دین گریزی را در جامعه ایجاد کرده است.

وی بیان داشت:  باید همه تلاش کنند که این دو معضل از جامعه رخت بندد.

نماینده ولی فقیه در ادامه به عزل و نصب های مدیران اشاره کرد و با بیان اینکه روحانیت شأن خود را بالاتر از این می داند که در عزل و نصب ها دخالت کند، گفت: تنها توقع این است که افراد لایق و پاک در مناصب قرار گیرند.

استعدادهای فرزندان استان نباید با تهمت و دروغ سرکوب شود

آیت الله ملک حسینی همچنین بر حمایت از نیروهای استان تاکید کرد و اظهار داشت: استعدادها و ظرفیتهای فرزندان این استان نباید با شرارت ها و تهمت های عده ای سرکوب شود.

وی با انتقاد از رواج شایعه، دروغ و تهمت در استان، بخشی از مقابله با این معضل را وظیفه روحانیت دانست و تصریح کرد: گوشهای دروغ پذیر است که زبان درغگو را باز کرده است.

وی افزود: اگر می بینیم علیه کسی نامه نوشته می شود و شایعه ای پخش می شود، مشکل از گوشهاست و اگر آن گرفته شود، افرادی که می خواهند تهمت بزنند و دروغ بگویند، زبان به غیبت و تهمت باز نمی کنند.

آیت الله ملک حسینی همچنین خواستار نقش پر رنگ روحانیت در صلح و سازش بین ایلات و طوایف شد و گفت: حضور روحانیون می تواند موجب تسریع در صلح و سازش و از بین رفتن برخی اختلافات شود.

 منبع:مهر


آدرس کوتاه :

  1. الم قشقايي   ۱۳۹۲-۰۷-۱۷  

    درودبر سيد شرف الدين ملك حسيني