بررسی تخلف در مناقصه پالایشگاه شیراز با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور و طرفین دعوا خبر داد.


      خبرنما-عضو شورای رقابت از بررسی ادعای تخلف در مناقصه پالایشگاه شیراز با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور و طرفین دعوا خبر داد. به گزارش پانا نیوز به نقل از سایت ...
کد خبر : 782

 

 

 
خبرنما-عضو شورای رقابت از بررسی ادعای تخلف در مناقصه پالایشگاه شیراز با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور و طرفین دعوا خبر داد.

به گزارش پانا نیوز به نقل از سایت مجلس شورای اسلامی، عیسی امامی با اشاره به جزئیات جلسه امروز شورای رقابت تصریح کرد: جلسه شورای رقابت در خصوص ادعای تخلف در مناقصه ای که در پالایشگاه شیراز رخ داده است برگزار شد که بر اساس آن شکایتی که در روند برگزاری مناقصه شده بود مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی افزود: طرفین دعوا در شورای رقابت حاضر شدند و مدارک و مستندات ادعای خود را ارائه دادند و از طرفی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جلسات شورای رقابت که با موضوعیت بررسی تخلف در پالایشگاه شیراز برگزار می شود حضور خواهد داشت و در جلسه امروز نیز حضور داشت و برای شفافیت موضوع، شورای رقابت استعلامی از سازمان بازرسی کل کشور خواهد داشت اما در زمان انجام مناقصه در پالایشگاه شیراز این پالایشگاه هنوز به بخش خصوصی واگذار نشده بود و از این جهت ورود سازمان بازرسی کل کشور مانعی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: دو طرفی که وارد مناقصه پالایشگاه شیراز شده اند طرفین اصلی دعوا هستند و پالایشگاه که این معامله را انجام داده در صورت احراز اثبات یک تخلف جدی انجام داده و با وجود اینکه معاملات جنبه انحصاری داشته باید تشریفات قانونی رعایت می شد و قیمت معامله نیز نباید بیشتر از قیمت واقعی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اینکه برنده مناقصه در پالایشگاه شیراز صلاحیت لازم برای شرکت در مناقصه را نداشته و به صورت غیر قانونی برنده این مناقصه اعلام شده محرز شده است یا خیر؟ گفت: این موضوع جای تامل دارد و مستنداتی که در این راستا ارائه شده برای اثبات احراز صلاحیت یا عدم صلاحیت برنده شرکت کننده در مناقصه کافی نبوده است.

عضو شورای رقابت ادامه داد: بررسی این موضوع همچنان در شورای رقابت ادامه دارد و حضور سازمان بازرسی نیز بسیار می تواند اثربخش باشد و از طرفی مستندات لازم نیز از سوی تیم کارشناسی و فنی شورای رقابت بررسی می شود و صحت مدارک را اعلام می کند؛ از طرف دیگر اگر اصل معامله نیز غیرقانونی باشد جزئیات معامله دچار مشکل می شود.

امامی در مورد زمان اعلام نتیجه نهایی بررسی تخلف در پالایشگاه شیراز گفت: اگر بررسی های لازم از سوی تیم فنی و کارشناسی به اتمام برسد ظرف هفته آینده در دستور شورای رقابت قرار می گیرد.

عضو شورای رقابت در مورد کلیت تخلف در پالایشگاه شیراز خاطرنشان کرد: این تخلف در خصوص شرکت های تامین کننده نیازهای مواد اولیه پالایشگاه شیراز بود که شرکت های تامین کننده نیازهای این پالایشگاه باید شاخصه ها و مشخصات فنی را دارا بودند به ویژه در بخش زیست محیطی شرکت های طرف معامله باید گواهی DFAرا داشته باشند که ادعایی که وجود دارد شرکت مذکور این گواهی را نداشته است.


آدرس کوتاه :