به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، سید مهدی صادقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان قم که غروب شنبه در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با ...
کد خبر : 68130

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، سید مهدی صادقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان قم که غروب شنبه در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به حرکاتی که طی چند روز گذشته در کشور صورت گرفت، اظهار داشت: این حرکات گرچه قالب منطقی خواسته مردم یعنی گرانی را به یدک می‌کشید اما با طمع سرویس‌های خارجی و سوء استفاده آنان همراه شد. عده‌ای نادان و فریب خورده حرکاتی از خود نشان دادند که به نفع کشور و خودشان نبود و مشکلاتی را در کشور به وجود آوردند. 

وی بیان داشت: مواردی در قم داشتیم که با دقت نظر و هوشمندی تمامی دستگاه‌ها و با انسجام شورای تامین بسیار خوب کنترل شد. تمهیدات استان موجب شد ما گونه دیگری از این حرکات به وجود نیاید. 

استاندار قم افزود: ۶۰ درصد از افرادی که در جریان این برنامه‌ها در قم دستگیر شدند سابقه شرارت دارند و دستکاه‌های اطلاعاتی نیز به بررسی این حرکات غیرملی و غیرعقلی پرداخته‌اند. 

وی ابراز داشت: سرویس‌های خبری بیگانه با هدف‌گذاری به نفع خودشان این حرکات را ایجاد کرده بودند و در همین جهت افراد را هدایت می‌کردند. 

صادقی افزود: پس از ۲ یا سه شب این حرکات در قم خنثی شد و نیروی انتظامی، اطلاعات، سپاه پاسداران و بسیج با حضور در صحنه هر حرکتی را خنثی کردند. 

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: البته صحبت‌های جانبی دیگری هم صورت گرفت که ناشی از عدم آکاهی از موضوع بود و به اظهارنظر قضاوت شد. 

حرکاتی دیدیم که خلاف منافع ملی بود

استاندار قم بیان کرد: ما حرکاتی دیدیم که خلاف منافع ملی بود. هر مناسبتی که افکار سیاسی با هر هدفی را دنبال کند خوب نیست و در هر شرایطی فقط منافع ملی بر ما اولی است. 

وی همچنین اظهار کرد: دشمنان آشکارا به میدان آمدند و دخالت و حمایت و اعلام کردند که به دنبال چه هستیم. ما باید مراقب باشیم. 

صادقی در این باره ادامه داد: هرنوع رفتار و هدف‌گذاری سیاسی باید در جهت منافع ملی باشد و هر هدف‌گذاری دیگری که منطق حزبی و شخصی داشته باشد غلط است. 

وی بیان داشت: باید در جهت همگرایی و همپوشانی منافع ملی تلاش کنیم و در حرکاتی که داریم دقت نظر داشته باشیم. 

غیرمجاز بودن آسانسورهای دستگاه‌های دولتی مایه تاسف است

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت استاندارد آسانسورها اظهار کرد: باعث تاسف است که آسانسورهای غیرمجاز در در دستگاه‌های دولتی وجود دارد که لازم است معاونت عمرانی استانداری آن را در زمان بندی بررسی کند. 

وی همچنین مناسبت‌های پیش رو همچون سالروز قیام ۱۹ دی، سالروز ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و دیدار مردم قم با مقام معظم رهبری را یادآور شد و از تشکیل کمیته کنگره شهدای روحانیت و برنامه‌های آن تقدیر کرد.


آدرس کوتاه :