” فیضی ” تازه به دوران رسیده در این نوشته تحت عنوان” من وعین الله وفیس بوک “ کدخبر۱۱۳۳۶۶ شخصیتی  را درذهن متوهم خود دیده است بنام عین الله که لپی تاپی خریده است و بقیه را خود بخوانید:

پارسینه – اردشیر فیضی: چند ماهی است که در یکی از شهرستانهای استان تهران دانشجو شده ام و از آنجایی که مسکن شخصی ندارم، در یک خوابگاه دانشجویی اقامت کرده ام.

هم اتاقی من جوانی قد بلند و چند سال کوچکتر از من از یکی از روستاهای یاسوج است به نام «عین الله» که کارشناسی ارشد آسیب شناسی تربیت بدنی می خواند. به خاطر ضرورت درس و تحقیق، مجبور شده است یک دستگاه لپ تاپ تهیه کند. اوایل که لپ تاپ خریده بود، صفحه ویندوزش خالی بود و نمیدانست با آن چه کار می تواند بکند.

چند هفته که گذشت، با کنجکاوی و پرس و جو، بالاخره از نرم افزارها و اینترنت و امکانات آن سر درآورد. اما آقا عین الله ما خیلی آدم صاف و ساده و بی ریایی است. من گوشه ی اتاق می نشستم و به کار خودم مشغول می شدم و عین الله روبروی من اینترنت بازی میکرد.

اولین سرگرمی اینترنتی عین الله، چت بود که من را یاد بازیگوشی های خودم در دوران نوجوانی می انداخت. البته آن موقع ما باید دور از چشم پدر و مادر و با اینترنتهای زاغارت کارتی چت می کردیم. تلخی و شیرینی کار هم وقتی بود که ناگهان در اوج مذاکرات اینترنت قطع میشد!

آن اوایل عین الله از مسئله ی فیلترشکن اطلاعی نداشت و از همین سایتهای داخلی استفاده میکرد، یک آی دی در سایت Cloob ساخته بود. یک بار دیدم عین الله با کاربری به نام «نسرین» در حال چت کردن است که آی دی اش عکس دختر زیبارویی بود. یک هفته ای با او صحبت میکرد و در میان تایپ کردن های آهسته و کلید به کلیدش، گاهی میخندید و گاهی خجالت میکشید و سرخ میشد!

عین الله مدتی به درسهایش سرگرم شد و بعد دوباره به سراغ چت در سایت کلوب رفت. این بار با دختری به نام «سوسن» چت میکرد اما عکس آی دی «سوسن»، همان عکس کاربر «نسرین» بود. رویم نشد بهش بگویم که اتفاقا خودم حدود هشت سال پیش با کاربری به نام «نسترن» چت میکردم که عکس آی دی‌ اش عینا مثل «سوسن» و «نسرین» بوده است.

بعد از امتحانات میان ترم، عین الله به فیس بوک کوچ کرد. تنوع و گستردگی فیسبوک هم که اصلا قابل مقایسه با دیگر سایتها نیست.

این روزها سرگرمی عین الله زیر و رو کردن صفحات پسران و دختران مختلفی از بالا شهر و پایین شهر تهران و اصفهان و شیراز و یزد است که انواع و اقسام خاطرات، دل نوشته ها و عکسهایشان را با دوستانشان به اشتراک گذاشته اند.

این دنیای مدرن و ارتباطاتش هم حکایت جالبی دارد! ناممکن را ممکن کرده است. جوان خجالتی یاسوجی، هم صحبت جوانان ثروتمند بالاشهر تهران می شود، در مهمانی ها، سفرها، شادی ها، و غم هایشان شرکت میکند، با نظراتش در مورد آنها بر مشارکت و نزدیکی اش می افزاید، و در عکسها و فیلمهایشان تگ میشود و با آنها یکی میشود.”

نویسنده “متوهم  وبدون نام ونشان” سایت  پارسینه که بنظر میرسد  خاطرات تلخ زندگی خودرا بنام عین الله  درج نموده در این نوشته سراسر تهمت و توهین ،متاسفانه شعور ،درک بالای  اجتماعی  وفرهنگ فرزندان پاک استان کهگیلویه و بویراحمد را نشانه رفته  است.

این در حالی است که جوانان متمدن  اصیل ،با استعدادو با صداقت کهگیلویه وبویراحمد در سالیان اخیر با سعی و تلاش و با برخورداری از کمترین امکانات قابلیت  وتوانمندیهای شگرف خودرا در عرصه های مختلف  اجتماعی سیاسی فرهنگی اقتصادی وفرهنگی  به منصه ظهرور رسانده اند وتحسین همگان را برانگیخته اند.

آبشارنیوز ضمن اعلام انزجار واعتراض خود به این اقدام ضدفرهنگی و کودکانه سایت پارسینه انتظار دارد مسئولین و تمامی مردم انقلابی و فهیم  ایران اسلامی خصوصا مردم اقشار مردم استان کهگیلویه و بویراحمد این حرکت ضدفرهنگی را  محکوم نموده و مراتب اعتراض ونارضایتی خودرا با انتشار مطالب ونظرات خود در فضاهای رسانه ای  مطرح نمایند.

پارسینه (به انگلیسی: Parsine) عنوان یک وب‌سایت خبری-تحلیلی به زبان فارسی است که از سال ۱۳۸۶ در پوشش اخبار سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، و بین‌المللی فعالیت می‌کند. مؤسس و مدیرمسئول این وب‌گاه، «بهمن هدایتی» بلاگر ایرانی و خبرنگار سابق خبرگزاری مهر است.پارسینه از آغاز فعالیت خود تا کنون، دو بار مشمول حکم فیلترینگ شده است.

/ هوشنگ جهانبخش- مدیر مسئول آبشارنیوز


آدرس کوتاه :